Embracer Group, właściciel THQ Nordic, przejmuje studio Gearbox

Co ciekawe, marka Borderlands nadal pozostaje w rękach studia i będzie rozwijana we współpracy z Take-Two.

@ 03.02.2021, 20:47
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps5, xbox x/s

Embracer Group, właściciel THQ Nordic, przejmuje studio Gearbox

W ostatnim czasie jesteśmy świadkami sporej ilości przetasowań w branży. Co krok słyszymy o jakiś przejęciach i wykupach, a najnowsze związane jest z firmą Gearbox. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, studio weszło do portfolio Embracer Group, czyli THQ Nordic. Co ciekawe, transakcja nie będzie miała wpływu na dalszy rozwój marki Borderlands. Gearbox będzie ją dalej rozwijać we współpracy z Take-Two.

Wykup sfinalizowany zostanie kwotą 1,3 mld dolarów. W dniu podpisania umowy, Gearbox otrzymać ma kwotę 188 milionów dolarów w gotówce, a także 175 milionów dolarów w akcjach Embracer B. Reszta pieniędzy, czyli 1,15 mld dolarów, zostanie wypłaconych studiu, jeśli przez kolejne 6 lat zdoła spełnić wymagania swojego nowego właściciela. Nie wiemy niestety o jakie wymagania chodzi.

Gearbox posiada obecnie 550 pracowników. Są oni zatrudnieni w dwóch biurach: głównym we Frisco w Teksasie, a także dodatkowym w mieście Quebec, w Kanadzie. Pieniądze pozwolą firmie się rozwinąć i przygotować więcej gier. Przy okazji, Gearbox ma zainwestować więcej w oddział zajmujący się wydawaniem gier w Północnej Ameryce. Zmian w zarządzie - póki co - nie przewidziano.

Warto wspomnieć, że Embracer kontroluje obecnie sześć znaczących grup zajmujących się gamingiem: THQ Nordic, Koch Media/Deep Silver, Coffee Stain, Saber Interactive oraz Gearbox. Nie sposób w tym momencie powiedzieć czym zajmie się Gearbox, ale trzymamy rękę na pulsie i będziemy Wam przekazywać wszelkie doniesienia w temacie.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   22:07, 03.02.2021
Niech się w końcu zabiorą za Brothers in Arms. 😒