Electronic Arts zarobiło kupę kasy na grach w uniwersum Gwiezdnych Wojen

Korporacja nie zamierza rezygnować z opracowywania kolejnych projektów z cyklu Star Wars.

@ 03.02.2021, 19:36
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Electronic Arts zarobiło kupę kasy na grach w uniwersum Gwiezdnych Wojen

Electronic Arts od dawna tworzy i wydaje gry nawiązujące do uniwersum Gwiezdnych Wojen. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, współpraca z Lucasfilm Games jest bardzo lukratywna dla korporacji i nic nie wskazuje na to, by miała ona dobiec końca. Podczas ostatniej konferencji spółki poświęconej inwestorom okazało się, że EA do tej pory zarobiło na Gwiezdnych Wojnach ponad 3 miliardy dolarów, a wszystkie gry ze świata Jedi rozeszły się natomiast w nakładzie 52 milionów egzemplarzy.

"Jak mówiłem wcześniej, od dawna współpracujemy z Disneyem, także przed okresem ekskluzywności, który pozwolił nam przygotować wiele fantastycznych marek, jak Battlefront, Star Wars: Galaxy of Heroes, a także pokroju Jedi: Fallen Order oraz Squadrons", powiedział szef Electronic Arts, Andrew Wilson.

"Powinniście oczekiwać, że nadal będziemy inwestować w naszą współpracę z Gwiezdnymi Wojnami. Jesteśmy podekscytowani tym, co będziemy w stanie zrobić w przyszłości. Ale nie powinniście tego odczytywać tak, że będziemy opracowywać mniej tytułów".

Warto w tym momencie wspomnieć, że Electronic Arts nie ma już ekskluzywności na gry w uniwersum Gwiezdnych Wojen. Dzięki licencjom od Lucasfilm Games, nad projektami w słynnym uniwersum pracuje m.in. Ubisoft oraz Warner Bros.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?