Mass Effect: Legendary Edition zaprezentowane - jest też data premiery

Electronic Arts ujawniło wreszcie datę premiery Mass Effect Legendary Edition.

@ 02.02.2021, 19:10
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Mass Effect: Legendary Edition zaprezentowane - jest też data premiery

Mass Effect Legendary Edition zostało ujawnione już jakiś czas temu. Wreszcie jednak Electronic Arts zdradza na kiedy zaplanowana została data premiery przedsięwzięcia. Opublikowano też przy okazji pierwszy zwiastun przedsięwzięcia i zdradzono garść szczegółów na jego temat. Dowiedzieliśmy się m.in. że Mass Effect Legendary Edition to nie tylko podstawowe wydania trzech pierwszych odsłon popularnego cyklu, ale również wszystkie 40 przeznaczonych dla nich dodatków.

Data premiery Mass Effect Legendary Edition zaplanowana została na dzień 14 maja 2021 roku. Grać będziemy wówczas na PC (Steam oraz Origin), a także na konsolach PlayStation 4 i Xbox One. Dzięki wstecznej kompatybilności projekt będzie się dało również odpalić na konsolach obecnej generacji, czyli PlayStation 5 oraz Xboksach Series X|S. Na najwydajniejszych urządzeniach bawić będziemy się w rozdzielczości 4K oraz w towarzystwie technologii HDR.

"To była niesamowita podróż, podczas której powróciliśmy do historii, postaci i ikonicznych momentów z trylogii Mass Effect, ulepszając ją na potrzeby nowoczesnych platform oraz pozostając wiernymi duchowi oryginału" - powiedział Mac Walters, Project Director Mass Effect Legendary Edition i główny scenarzysta oryginalnej trylogii w studiu BioWare.

"Odświeżenie jednej gry, a co dopiero trzech, jest ogromnym przedsięwzięciem, ponieważ trylogia ta zawiera ponad 100 godzin rozgrywki. Jednak bardzo chcieliśmy to zrobić dla naszych fanów, jak również dla nowej generacji graczy, którzy chcą poznać kultową historię Sheparda".

Mass Effect Legendary Edition, jak czytamy w informacji prasowej, to zremasterowane modele postaci, poprawione tekstury, nowe shadery oraz efekty specjalne. Podrasowano ponadto oświetlenie, cienie, wolumetrię, głębię ostrości oraz wiele innych elementów gry. Dzięki temu wszystkiemu stareńkie już projekty otrzymały nowe życie i ponownie mogą się podobać, zarówno fanom, jak i całkiem nowym graczom. Aby trylogia lepiej wpasowała się w obecne czasy, do wielu obszarów dodano nowe elementy, a przy okazji zaktualizowano interfejs użytkownika.

Jako ciekawostkę warto wspomnieć, że Komandor Shepard będzie miał teraz jeden wygląd - jeśli tak uznamy. Jego lub jej prezencję ujednolicono we wszystkich trzech grach, a przy okazji rozszerzono możliwości customizacji. Więcej jest rodzajów uczesania, makijaży oraz odcieni skóry. Jeśli wszystko to Was przekonuje, już teraz złożyć możecie zamówienie przedpremierowe.

Data premiery Mass Effect Legendary Edition, jak wspomniałem, nastąpi 14 maja 2021 roku - jeśli nic nie ulegnie w międzyczasie zmianie.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   21:01, 02.02.2021
Kupić pewnie kupię, ale... z jednej strony EA + nie do końca znana jakość + dyskusyjna cena, a z drugiej jedna z ciekawszych serii gier, którą lubię i chętnie bym zagrał w unowocześnionej formie.
0 kudosGuilder   @   21:34, 02.02.2021
Remastery to żyła złota. Zwłaszcza takie, jak np. NFS Hot Pursuit. 1/10 pracy, pełna cena.
0 kudosTheCerbis   @   21:36, 02.02.2021
Całkiem ładnie wygląda ten remaster. Cudów nie ma się co spodziewać, ale takie odświeżenie może być udane.
0 kudoskobbold   @   17:26, 03.02.2021
Preorder na PC 270 zł, na PS4 300zł na X 60$. Więcej tutaj.
Z jednej strony mam większość dodatków z drugiej zagrałbym w odświeżona wersję.
0 kudosmrPack   @   18:27, 03.02.2021
Cytat: kobbold
Preorder na PC 270 zł, na PS4 300zł na X 60$. Więcej tutaj.
Z jednej strony mam większość dodatków z drugiej zagrałbym w odświeżona wersję.
Jak na razie to chyba ceny wydań cyfrowych, więc ciekawe ile sobie zażyczą za edycję fizyczną. Jednak to zestaw trzech gier, więc na konsolach wychodzi po 100zł za jedną część. Zawsze można też poczekać, bo ostatnio bywało, że grę po miesiącu czy dwóch można było kupić nawet o niemal połowę taniej.
0 kudosMicMus123456789   @   13:11, 04.02.2021
Nie wiem co wam cena nie pasuje. Na PS4 jest bardzo przyjemna, znalazłem za 249zł. Na PC 269zł za trzy gry i wszystkie DLC to też nie jest zła cena. Zwłaszcza, że EA nie opuszcza cen DLC do dziś.
Dodaj Odpowiedź