Xbox Series X - problemy z dostępnością potrwają przynajmniej do czerwca

Nie tylko PlayStation 5 będzie ciężko kupić.

@ 01.02.2021, 20:40
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
xbox x/s

Xbox Series X - problemy z dostępnością potrwają przynajmniej do czerwca

Firma Microsoft potwierdziła, że zakup Xbox Series X w ciągu najbliższych miesięcy nie będzie łatwym zadaniem. Wynika to ze słabej dostępności podzespołów od zewnętrznych dostawców. Głównie chodzi tutaj o firmę AMD, która po prostu nie nadąża z produkcją układów CPU / GPU.

Już w zeszłym miesiącu przedstawiciele AMD donosili w raporcie finansowym, że produkcja komponentów na potrzeby PlayStation 5 oraz Xbox Series X jest zbyt mała, by pokryć ogromne zapotrzebowanie. W ciągu kolejnych miesięcy mają zostać uruchomione dodatkowe linie produkcyjne, ale póki co firma dopiero pracuje nad zwiększeniem mocy przerobowych fabryk.

Xbox Series X
Jeśli planujecie zakupić Xbox Series X, zerknijcie na nasz test konsoli. Osobno przygotowaliśmy też artykuł poświęcony nowemu kontrolerowi przygotowanemu na jej potrzeby.

Dziś te wieści potwierdza Mike Spencer z Microsoftu, który jasno zaznacza, że przynajmniej do czerwca dostawy konsol Xbox Series X do sklepów będą znacząco ograniczone. Choć konsole co jakiś czas trafiają do sklepów na całym świecie, to bardzo szybko z nich znikają - popyt zdecydowanie przewyższa podaż. 

Powyższe wypowiedzi należy traktować zresztą ze sporym dystansem. Patrząc na to ilu chętnych graczy czeka w kolejce na nowe konsole, sytuacja z kiepską dostępnością może potrwać nawet znacznie dłużej. Cóż, podobno cierpliwość to cnota...


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoslogan23   @   01:22, 02.02.2021
Niech nie kręcą, Wystarczy dzień i konsolę powinny być w sklepach oraz u klientów. Wymówka i nic poza tym,bełkot marketingowy.
0 kudosmrPack   @   21:29, 02.02.2021
Wydaje mi się, że z Xboxami nie jest aż tak źle, bo te od chwili pojawienia się w ofercie jakiegoś sklepu nie znikają aż tak szybko jak PS5 Dumny