Control: Ultimate Edition wykorzysta możliwości kontrolera DualSense

Wydawca ujawnił jakie zmiany znajdziemy w podrasowanym wydaniu gry Control, czyli w Ultimate Edition.

@ 28.01.2021, 11:50
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5, xbox x/s

Control: Ultimate Edition wykorzysta możliwości kontrolera DualSense

Zgodnie z tym, co ujawniło wczoraj Sony, Control: Ultimate Edition będzie jedną z darmowych gier w PS Plus w lutym 2021 roku. Tytuł będzie można pobrać bez żadnych opłat na PlayStation 5, a jego wydawca, 505 Games, postanowił rozpisać co dokładnie zmieniono w stosunku do wydania standardowego. PlayStation 5 oraz Xbox Series X to przecież znacznie wydajniejsze maszyny w stosunku do past-genów.

Na stronie poświęconej Control: Ultimate Edition zdradzono, że na PlayStation 5 gra będzie wspierać haptykę oraz sprzężenie zwrotne kontrolera DualSense. Twórcy wykorzystali też adaptacyjne triggery, niewielkie podpowiedzi w ramach interfejsu użytkownika oraz listę aktywności. Dwa ostatnie rozwiązania to oczywiście opcje dostępne w systemie operacyjnym PS5.

Prócz powyższego oraz niezależnie od wybranej next-genowej platformy, Control: Ultimate Edition będzie działać w dwóch zasadniczych trybach. Jeden nastawiony będzie na wydajność, drugi na jakość oprawy wizualnej. Zależnie od tego, co wybierzemy, będziemy mogli grać w 1440p oraz z 60 klatkami na sekundę, ewentualnie w 4k i 30 klatkami na sekundę. Będzie też tryb z włączonym ray-tracingiem, choć w tym przypadku maksymalna liczba klatek to 30.

Data premiery Control: Ultimate Edition zaplanowana została na dzień 2 lutego. Jak wspomniałem, projekt dostępny będzie za darmo dla subskrybentów PS Plus.


Sprawdź także:
Control

Control

Premiera: 02 lutego 2021
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Control to kolejne nowatorskie podejście do gier akcji z elementami przygodowymi od studia Remedy - twórców rewolucyjnego cyklu Max Payne oraz Alan Wake.W Control gracz w...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?