Cyberpunk 2077 otrzymało oficjalne narzędzia do moddowania

Studio CD Projekt RED chce wspierać społeczność graczy, przygotowujących mody do Cyberpunk 2077.

@ 27.01.2021, 09:44
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Cyberpunk 2077 otrzymało oficjalne narzędzia do moddowania

CD Projekt RED regularnie łata swoje ostatnie przedsięwzięcie, Cyberpunk 2077. Mimo że deweloperów czeka jeszcze długa droga, postanowili oni wesprzeć w międzyczasie społeczność modderów, przygotowujących różne ciekawe modyfikacje dla produkcji. Studio opublikowało w sieci oficjalne narzędzia modderskie, dzięki którym możliwe będzie sprawne ingerowanie w grę.

Narzędzia będą aktualizowane w miarę, jak będzie zmieniać się samo Cyberpunk 2077. Dzięki temu mody będą kompatybilne z kolejnymi wersjami produkcji. Za sprawą nowych funkcji i rozwiązań, twórcy chcą bezustannie poszerzać też możliwości zestawu, oddając w ręce graczy coraz potężniejszy pakiet. Niektórzy modderzy mogą dzięki narzędziom poprawiać błędy w Cyberpunk 2077, a nawet dodawać brakujące funkcje.

Na koniec nadmienię, że Cyberpunk 2077 otrzymał niedawno łatkę 1.1. Pomimo tego że usuwa ona sporo niedociągnięć, kolejne patche są w drodze. Prawdopodobnie największy z nich trafi do sieci w lutym. Na razie nie mamy jednak konkretnego terminu, więc trzeba uzbroić się w cierpliwość.

Cyberpunk 2077 dostępne jest obecnie na PC, PS4 oraz Xboksie One, a za sprawą wstecznej kompatybilności także na PlayStation 5 oraz Xboksach Series X|S. Jeśli rozważacie zakup, spójrzcie w naszą recenzję. Osoby grające na PC odsyłam zachęcam natomiast do zerknięcia na wymagania.


Sprawdź także:
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Premiera: 10 grudnia 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosluki505   @   10:46, 27.01.2021
No i sponio, modderzy już i bez narzędzi dużo pomogli w usprawnianiu tej gry, dzięki jednemu z modów ludzie na słabszych kompach również pograją na przyzwoitych detalach.