The Last of Us: Part II z rekordową liczbą tytułów gry roku

Ostatnie dzieło Naughty Dog, The Last of Us: Part II, pokonało w ten sposób Wiedźmin 3: Dziki Gon!

@ 26.01.2021, 16:23
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4

The Last of Us: Part II z rekordową liczbą tytułów gry roku

The Last of Us: Part II było jedną z najważniejszych premier zeszłego roku. Produkcja zdobyła uznanie wśród krytyków, a jednocześnie dość mocno podzieliła społeczność graczy - głównie ze względu na kontrowersyjne rozwiązania fabularne. Teraz okazuje się, że zdobyła ona rekordową liczbę tytułów "gry roku", pokonując dotychczasowego lidera stawki - polskiego Wiedźmina 3: Dziki Gon.

Strona zajmująca się gromadzeniem informacji o nagrodach, gameawards.net, zaktualizowała swoje zestawienie, a efekt jest taki, że The Last of Us: Part II trafiło na pierwszą pozycję. Ostatnie dzieło Naughty Dog zdobyło aż 261 tytułów gry roku. 169 nagród pochodziło od różnych redakcji, a 92 od czytelników. W obu przypadkach liczby robią naprawdę porządne wrażenie.

The Last of Us: Part II przeskoczyło w ten sposób dotychczasowego lidera, Wiedźmin 3: Dziki Gon. Polska gra RPG miała 260 nagród, z czego 172 od redakcji, a 88 od czytelników. Jako że licznik finalnie się nie zatrzymał, The Last of Us: Part II może zebrać jeszcze jakieś nagrody. Do twórców strony wciąż spływają bowiem informacje o plebiscytach z całego świata.

The Last of Us: Part II dostępne jest obecnie wyłącznie na PlayStation 4. Mimo że Sony nie ujawniło żadnych danych sprzedażowych, z ostatnich doniesień wynika, że w samym tylko czerwcu 2020 roku, The Last of Us: Part II rozeszło się w nakładzie przekraczającym 2,8 mln egzemplarzy (tylko cyfrowa sprzedaż), a zatem można spokojnie uznać, że jest komercyjnym sukcesem.


Sprawdź także:
The Last of Us: Part II

The Last of Us: Part II

Premiera: 19 czerwca 2020
PS4

The Last of Us: Part II to kontynuacja doskonale ocenianej przygodowej gry akcji z 2013 roku. Za jej opracowanie ponownie odpowiada zasłużone studio Naughty Dog.Akcja pro...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudoswojteklog   @   06:37, 27.01.2021
Chcac niechcac, trzeba zagrac Uśmiech
0 kudosbalic87   @   12:30, 27.01.2021
Cytat: wojteklog
Chcac niechcac, trzeba zagrac Uśmiech
Własnie obecnie ogrywam i gra jest świetna ;) Jedyne co mi przeszkadza to to że trochę wolno zmienia się broń podczas walki co czyni ją znacznie mniej dynamiczną i mam nadzieję że w kontynuacji to zmienią ale być może tylko mi to przeszkadza więc i tak polecam.