Patch 1.1 dla Cyberpunk 2077 psuje misję Stary znajomy; CD Projekt RED przygotowało tymczasowe rozwiązanie problemu

Studio CD Projekt RED bezustannie walczy z błędami i niedociągnięciami w Cyberpunk 2077.

@ 25.01.2021, 20:10
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Patch 1.1 dla Cyberpunk 2077 psuje misję Stary znajomy; CD Projekt RED przygotowało tymczasowe rozwiązanie problemu

CD Projekt RED opublikowało przed kilkoma dniami kolejną aktualizację gry Cyberpunk 2077. Patch oznaczony numerem 1.1 wprowadził sporo poprawek i zmian do projektu, ale jednocześnie spowodował też pojawienie się kolejnych niedociągnięć. Jedno związane jest z misją zatytułowaną Stary znajomy, którą wykonujemy dla niejakiego Takemury. Sytuacja jest o tyle kuriozalna, że patch 1.1 miał rzekomo naprawić błąd z tym questem.

W misji Stary znajomy Goro Takemura - członek konglomeratu zwanego Arasaka - zadzwonić ma do głównego bohatera, aby mógł on rozpocząć misję. Mimo że tak zadziałać powinny skrypty, Takemura nigdy tak naprawdę do V nie dzwoni, a efekt jest taki, że wspomnianego zadania nie jesteśmy w stanie zainicjować - co natomiast jest dość znaczącym problemem. Misja Stary znajomy to bowiem część głównego wątku fabularnego, brak możliwości jej realizacji oznacza też brak możliwości progresji w ramach opowieści.

Co zrobić, gdy na ten błąd natrafiamy? CD Projekt RED postanowił przygotować "domowy" sposób obejścia problemu - przynajmniej dopóki nie zostanie przygotowana łatka, mająca załatać łatkę 1.1. Póki to się nie wydarzy, możecie spróbować poniższego rozwiązania:

  • Wczytajcie zapis rozgrywki przed tym, jak Takemura wychodzi z V biuro Wakako;
  • Ukończcie natychmiast konwersację z Takemurą na zewnątrz biura;
  • Zaraz po tym, jak konwersacja dobiegnie końca i kiedy quest zostaje zaktualizowany, przeskoczcie 23h;
  • Sprawdźcie czy rozmowa z Takemurą będzie miała miejsce.

Powyższy "hack" pozwoli graczom kontynuować podróż w Night City bez wyczekiwania na kolejną aktualizację. Oczywiści kolejne patche są w drodze, ale na razie nie wiemy kiedy się pojawią. Patch 1.2 planowany jest na luty bieżącego roku, a w międzyczasie możemy dostać coś mniejszego, co poprawi m.in. błąd w misji Stary znajomy.

Cyberpunk 2077dostępny jest obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One, a także na konsolach next-genowych, choć w ich przypadku wyłącznie za sprawą wstecznej kompatybilności. Jeśli w projekt jeszcze nie graliście, koniecznie rzućcie okiem na naszą recenzję.


Sprawdź także:
Cyberpunk 2077

Cyberpunk 2077

Premiera: 10 grudnia 2020
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Cyberpunk 2077 to produkcja rodzimego studia CD Projekt RED, znanego wcześniej z serii Wiedźmin. Tytuł to przedstawiciel gatunku RPG akcji, jednak tym razem świat fantasy...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   13:22, 26.01.2021
Dobrze, że nie aktualizuję gier na bieżąco Dumny Z wersją gry, którą przeszedłem nie było problemów, więc chyba na razie przy niej pozostanę Niewinny
0 kudosdabi132   @   16:00, 26.01.2021
Ja tę misję przechodziłem już po nowym patchu i nie miałem problemów na PS4.