Powstaje Ghost of Tsushima 2, a może aktualizacja "jedynki" do możliwości PlayStation 5?

Sucker Punch pracuje obecnie nad nowym projektem w świecie Ghost of Tsushima.

@ 25.01.2021, 18:47
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

Powstaje Ghost of Tsushima 2, a może aktualizacja

Ghost of Tsushima to jedna z najlepszych gier przeznaczonych dla konsoli PlayStation 4. Tytuł ten trafił do sprzedaży całkiem niedawno, a więc nie byłoby zaskoczeniem, gdyby deweloperzy opracowywali aktualizację, mającą na celu dostosowanie go do PlayStation 5. Mogą też jednak pracować już przy Ghost of Tsushima 2 - sprzedało się ono podobno solidnie, więc Sony będzie skłonne do zainwestowania w sequel.

Kreatywny dyrektor scenek przerywnikowych w studiu Sucker Punch, Dave Molloy, opublikował na swoim profilu na portalu LinkedIn ciekawą notkę. Wyczytać można w niej, że deweloper zajmuje się obecnie "opracowywaniem gry Ghost of Tsushima dla Sony PlayStation". Nie byłoby w tym niczego dziwnego, gdyby nie fakt, że wczoraj ta sama notka miała nieco inne brzmienie. Czytaliśmy w niej, że Molloy pracuje przy grze dla "Sony PS5".

Opcje są w tym przypadku dwie. Sucker Punch pracuje nad Ghost of Tsushima 2 albo nad aktualizacją, która sprawi, że "jedynka" wykorzysta możliwości PlayStation 5. Pierwsza opcja oznacza, że trochę poczekamy na efekty. Druga zwiastuje natomiast - prawdopodobnie - aktualizację Ghost of Tsushima, która pozwoli grze wykorzystać nowe efekty specjalne, lepszą oprawę, wyższą rozdzielczość, krótsze czasy wczytywania danych itd., będące domeną PS5.

Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na zakup Ghost of Tsushima, pamiętajcie, że na naszych łamach znajdziecie recenzję, która powinna ułatwić Wam podjęcie decyzji.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   10:54, 29.01.2021
Jedynka strasznie mi się podobała, ale nie jestem pewien, czy chciałbym kontynuacji tak dobrej historii - chyba lepiej, żeby pozostała na swój sposób wyjątkowa, a autorzy zajęli się znowu jakimś nowym pomysłem, bo wychodzi im to świetnie.