Wiele lat temu BioWare przygotowywało Revolver, duchowego spadkobiercę wyśmienitego Jade Empire

Zobaczcie jak prezentowało się anulowane RPG od studia odpowiedzialnego za Mass Effect i Dragon Age.

@ 25.01.2021, 18:09
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps3, xbox 360

Wiele lat temu BioWare przygotowywało Revolver, duchowego spadkobiercę wyśmienitego Jade Empire

Każde studio ma w swoim dorobku gry, które nigdy nie ujrzały światła dziennego. Chodzi oczywiście o projekty, którym poświęcono czas, a finalnie zdecydowano się je pogrzebać, bo nie spełniały wymagań, tudzież standardów danego dewelopera. Jednym z takich tytułów zdaje się być Revolver od BioWare.

Dawno, dawno temu BioWare przygotowało grę zatytułowaną Jade Empire. Wielu graczy nie miało przyjemności w nią zagrać, ale równie duże grono - w tym powyżej podpisany - czekało na ewentualną kontynuację. Takowa nigdy nie nadeszła, choć wspomniany w poprzednim akapicie Revolver miał nią być.

Revolver zaczął jako kontynuacja Jade Empire, ale finalnie przeszedł przemianę w coś samodzielnego, pozostają jedynie duchowym spadkobiercą tegoż tytułu. W opublikowanej niedawno książce BioWare: Stories and Secrets from 25 Years of Game Development pracownicy studia ujawnili garść detali na temat nigdy nie wydanego projektu, a na łamach Instagrama głos w sprawie zabrał artysta BioWare, Matt Rhodes, zamieszczając sporo interesujących grafik.

Revolver miało być grą w otwartym świecie, w której największy nacisk kładziono na eksploracji oraz parkourze, czyli sprawnym pokonywaniu różnej maści środowiskowych przeszkód. Jedną z charakterystycznych cech projektu była nieliniowa opowieść oraz klimaty science-fiction. Miało nie brakować tu zadań głównych i pobocznych, jak również opcjonalnych aktywności.

Przedsięwzięcie powstawało pomiędzy 2005, a 2008 rokiem, a wśród platform docelowych było PC, PS3 oraz Xbox 360. Finalnie - po kilku całkowitych restartach - projekt postanowiono zarzucić i skupić się na Dragon Age: Początek oraz Mass Effect 2. Czy kiedykolwiek twórcy do niego powrócą? Mało prawdopodobne. Na razie BioWare zajmuje się Dragon Age 4, kolejną odsłoną cyklu Mass Effect oraz przebudowywaniem Anthem.


Sprawdź także:
Jade Empire

Jade Empire

Premiera: 27 lutego 2007
PC, XBOX

Jade Empire to gra RPG, opracowana przez studio BioWare, w której gracz wyrusza na pełną niebezpieczeństw podróż po mistycznym świecie, inspirowanym chińskimi legendami. ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?