Premiera remake'u Resident Evil 4 przesunięta

Firma Capcom postanowiła zresetować prace przy Resident Evil 4.

@ 25.01.2021, 14:11
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Premiera remake'u Resident Evil 4 przesunięta

Od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że Capcom przygotowuje remake Resident Evil 4 - jednej z najlepszych odsłon popularnego cyklu. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, przedsięwzięcie zostało prawdopodobnie pchnięte do tyłu, a jego premiera odbędzie się najwcześniej w 2023 roku.

Nowe doniesienia w temacie docierają do nas za sprawą raportu przygotowanego przez VGC. Wynika z niego, że Capcom nie mógł się dogadać ze studiem M-Two, a w rezultacie rola drugiej z wymienionych firm została "znacząco zredukowana". Capcom powierzył opracowanie przedsięwzięcia swojemu wewnętrznemu teamowi, a konkretniej Division 1.

O co dokładnie poszło? Tego oczywiście nie wiemy na pewno, ale w raporcie czytamy, że Capcom miało inną wizję Resident Evil 4. Studio M-Two chciało być możliwie jak najwierniejsze oryginałowi, natomiast Capcom chciało niektóre elementy zmodyfikować, jak np. postać Mr. X z remaku Resident Evil 2. W efekcie całość ponownie trafiła na deskę kreślarską i powstaje niejako od zera.

Z wcześniejszych doniesień wynikało, że prace nad Resident Evil 4 ruszyły w 2018 roku, a projekt miał trafić do sprzedaży w roku 2022.  Za jego opracowanie odpowiadało wspomniane M-Two, na którego czele jest Tatsuya Minami, były szef PlatinumGames. Ze względu na rzekomy brak porozumienia, zagramy najwcześniej w 2023 roku, najpewniej na PC, PS5 oraz Xboksach Series X|S.


Sprawdź także:
Resident Evil 4

Resident Evil 4

Premiera: 04 listopada 2005
PS2, PC, GC, WII

Po raz kolejny zwiedzisz mroczne i tajemnicze miejsca pełne żywych trupów. Resident Evil 4 to najnowsza odsłona jednego z najlepszych horrorów w historii komputerowej roz...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosRonaldo_   @   21:46, 25.01.2021
Zagram na pewno, bo RE4 to jedyna cześć, którą lubię.