Vicarious Vision, autorzy Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, wchłonięci przez Blizzard

Firma Activision-Blizzard kompletnie przejęła twórców Crash Bandicoot N. Sane Trilogy i Tony Hawk's Pro Skater 1 i 2 w swoją korporacyjną strukturę.

@ 25.01.2021, 10:55
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
inne

Vicarious Vision, autorzy Crash Bandicoot N. Sane Trilogy, wchłonięci przez Blizzard

Studio Vicarious Vision co prawda nie brzmi zbyt znajomo, ale gdy wymieni się ich ostatnie osiągnięcia, czyli Crash Bandicoot N. Sane Trilogy oraz Tony Hawk's Pro Skater 1 i 2, wtedy sytuacja staje się nieco jaśniejsza. Otóż deweloperzy, którzy w ostatnim czasie byli zaangażowani w stworzenie jednych z lepszych remake'ów w ogóle, zostali całkowicie wchłonięci w szeregi Blizzarda.

Zarząd spółki Activision-Blizzard, do tej pory traktująca Vicarious Vision jako osobny podmiot, co pozwalało samodzielnie kierować im zlecanymi projektami, stało się obiektem pełnego przejęcia - od teraz pracownicy zostaną najprawdopodobniej porozrzucani po innych zespołach i skupiać się będą wyłącznie na wspomaganiu Blizzarda w ich nadchodzących dziełach.

"Po współpracy z Vicarious Visions i rozwinięciu świetnej relacji, Blizzard zdał sobie sprawę, że nadarzy się okazja na wprowadzenie długoterminowego wsparcia." - powiedział rzecznik Activision-Blizzard serwisowi GamesIndustry.

Ten ruch już spowodował zmiany - dotychczasowy szef studia, Jen Oneal, został mianowany wiceprezesem wykonawczym ds. rozwoju w Blizzardzie (odpowiadającym bezpośrednio przed prezesem firmy, J. Allenem Brackiem). Na jego miejsce trafił Simon Ebejer, wcześniej dyrektor operacyjny Vicarious Vision.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?