Indie miejscem akcji kolejnej odsłony Assassin's Creed?

Czas poplotkować o następcy Assassin's Creed: Valhalla. Gra miałaby zadebiutować w 2022 roku, tym razem już docelowo jedynie na PC i konsolach obecnej generacji.

@ 23.01.2021, 14:15
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, ps5, xbox x/s

Indie miejscem akcji kolejnej odsłony Assassin's Creed?

W sieci pojawiły się świeże doniesienia dotyczące kolejnej odsłony cyklu Assassin's Creed. Według najnowszych plotek, akcja gry miałaby mieć miejsce w XVII-wiecznych Indiach. Nowinka ta pojawiła się na portalu 4Chan, więc trzeba podchodzić do niej z rezerwą. Mając jednak w pamięci liczne wcześniejsze plotki, dotyczące starszych odsłon - często nie mijały się one z prawdą. 

Tajemniczy informator powiązany ze studiem Ubisoft Montreal donosi, że jesienią 2022 roku na komputerach osobistych i konsolach PlayStation 5 oraz Xbox Series X|S zadebiutuje nowy Assassin's Creed. Akcja gry przeniesie nas do XVII-wiecznych Indii, ale zwiedzimy też część Pakistanu oraz Bangladeszu. Mapa gry (poniżej jej wstępny zarys) ma być nieco większa od tej, po której poruszaliśmy się w zeszłorocznym Assassin's Creed: Valhalla. Większość terenów stanowić będzie suchy ląd.

Dalsze doniesienia sugerują, że w grze tym razem nie wybierzemy płci protagonisty - ta będzie ustalona z góry. Zagramy kobietą. Fabuła ma koncentrować się na rywalizacji dwóch frakcji - Holenderskiej oraz Brytyjskiej Kompanii Wschodnioindyjskiej. Jeśli chodzi o samą rozgrywkę, to informator nie zdradza większych szczegółów, choć dowiadujemy się, że podobno tym razem zrezygnowano z bitew morskich przy użyciu statków.

Warto przypomnieć, że seria Assassin's Creed zawitała już do Indii w 2016 roku. Była to jednak pomniejsza odsłona cyklu pod postacią platformówki: Assassin's Creed Chronicles: India.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   10:45, 24.01.2021
XVII-wieczne Indie to może być bardzo ciekawy temat. Ogólnie uważam że bardzo dobrze jest się przenieść z Europy i Afryki do południowej Azji ze względu na bardzo ciekawą kulturę oraz faunę.

Noi zrezygnowanie ze starej generacji pod koniec 2022 roku jak najbardziej na miejscu.