Microsoft wycofa abonament Xbox Live Gold z gier free to play

Firma Microsoft po zapowiedzi podwyżki cen abonamentu Xbox Live Gold wycofała się z ogłoszonych zmian, jednocześnie zapowiadając, że w nadchodzących miesiącach uwolni darmowe gry od obowiązku posiadania wykupionej subskrypcji.

@ 23.01.2021, 11:50
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
xbox 360, xbox one, xbox x/s

Microsoft wycofa abonament Xbox Live Gold z gier free to play

Wczoraj Microsoft ogłosił rozpiskę darmowych gier dla posiadaczy abonamentu Xbox Live Gold - wyjątkowo bogata, bo składająca się aż z pięciu pozycji, mająca w domyśle "przykryć" drugie ogłoszenie. Korporacja zdecydowała się bowiem na podniesienie cen za popularnego Golda, który potrzebny jest do m.in. możliwości grania w trybach wieloosobowych. Jednak na fali powszechnego oburzenia, rakiem wycofała się z zapowiadanych zmian, zapowiadając jednocześnie zupełnie nowy kierunek - uwolnienie tytułów free to play z konieczności posiadania abonamentu do grania w nie!

Wczoraj Microsoft zdetonował małą bombę, ogłaszając niemal podwojenie cen (dla półrocznych i rocznych subskrypcji) za Xbox Live Gold. Korporacja najwyraźniej zaczyna przygotowywać grunt, by gracze przenosili się do droższego wariantu Xbox Game Pass - Ultimate - i jednocześnie powoli wygaszać Golda. Plan pokrzyżowany został powszechnym oburzeniem graczy na decyzję korporacji, co poskutkowało zawieszeniem pomysłu podwyżki i ogłoszeniem, że w najbliższych miesiącach nastąpi wycofanie Xbox Live Gold w przypadku darmowych gier! O wszystkim poinformowano w zaktualizowanym w Xbox Wire wpisie.

Niemal w tym samym momencie zapowiedziano lutową, niezwykle bogatą, ofertę Games with Gold na luty 2021 roku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosguy_fawkes   @   13:12, 23.01.2021
Gold to akurat samo złoto (polecam skorzystanie z promocji - 4 zł na miesiące do 25.01, choć nie u wszystkich powracających do usługi jest możliwość zakupu w takiej cenie), a wyłączenie z opłaty za multi gier f2p to świetny krok, bo tak powinno być od dawna. I tak to też wygląda u Sony.
0 kudosmrPack   @   19:25, 23.01.2021
Zniesienie wymogu posiadania Golda, by móc grać w damowe produkcje to dobra rzecz, ale czemu chyba niemal całą generację zajęło im wprowadzenie tego co u konkurencji było dostępne od dawna? Poirytowany Poza tym Gold tyle mnie interesuje co PS Plus czyli nic Dumny
0 kudosguy_fawkes   @   16:59, 25.01.2021
@UP: Fakt, to było niedorzeczne. Z drugiej strony w ramach Golda mogłeś grać w 4 gry miesięczne w przypadku XO, a nie w 2 jak u Sony. Coś za coś.