Kolejny zwiastun, data premiery i nowe informacje na temat Resident Evil: Village

Mamy sporo oficjalnych informacji na temat nowego dzieła studia Capcom, Resident Evil: Village.

@ 22.01.2021, 09:55
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Kolejny zwiastun, data premiery i nowe informacje na temat Resident Evil: Village

Podczas wczorajszego wydarzenia, Capcom podzielił się sporą ilością szczegółów na temat Resident Evil: Village. Dowiedzieliśmy się przede wszystkim, że produkcja trafi nie tylko do posiadaczy konsol następnej generacji, ale również do osób grających na PS4 oraz Xboksie One. Ujawniono również datę premiery - 7 maja bieżącego roku.

Co ważne, zakup wydania przeznaczonego dla PlayStation 4 lub Xboksa One, uprawnia nabywcę do darmowej aktualizacji do wariantów przeznaczonych dla PlayStation 5 oraz Xboksów Series X|S. Do wyboru będziemy mieć zarówno wydania standardowe, jak i cyfrowe deluxe oraz kolekcjonerkę. Oba bogatsze warianty to nieco dodatkowych drobnostek cyfrowych, a w kolekcjonerce znajdziemy też figurkę Chrisa Redfielda, plakat oraz artbook.

Resident Evil Village to swoista kontynuacja Resident Evil VII. Głównym bohaterem projektu jest Ethan, czyli protagonista z "siódemki", a ze względu na to, że oba tytuły są ze sobą powiązane, Capcom planuje wypuścić na rynek zestaw, w którego skład wchodzić będą oba tytuły. Zamówienia na tę paczkę są już dostępne, a jeśli się zdecydujecie dostaniecie specjalny bonus.

Z prezentacji dowiedzieliśmy się ponadto, że w Resident Evil Village dostępny będzie system craftingu. Korzystać on ma z towarów dostępnych w świecie, jak również u specjalnego sprzedawcy. Dzięki niemu możliwe będzie kupowanie przepisów do craftingu, a także modyfikowanie posiadanej broni. Zarządzanie inwentarzem będzie oczywiście odgrywać bardzo istotną rolę.

Na potrzeby gry opracowano wielu zróżnicowanych przeciwników. Niektórych będzie się dało wyeliminować w klasyczny sposób, inni będą Ethana prześladować. W tej drugiej grupie jest Lady Dimitrescu, która potrafi się przemieniać w rój insektów. 

Premiera Resident Evil Village - jak wspomniałem zaplanowana została na 7 maja. Grać będziemy wówczas na PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. Poniżej ostatni zwiastun, a w naszej galerii znajdziecie nowe screeny. Jeśli macie PlayStation 5 zapoznajcie się też z dostępnym już demem gry.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?