Resident Evil: Village otrzymało demo na PlayStation 5

Inna próbka trafi do posiadaczy wszystkich platform docelowych gry wiosną bieżącego roku.

@ 22.01.2021, 09:20
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Resident Evil: Village otrzymało demo na PlayStation 5

Wczoraj w nocy firma Capcom zorganizowała specjalne wydarzenie poświęcone najnowszej odsłonie cyklu Resident Evil. Podczas transmisji na żywo zdradzono sporo szczegółów na temat przedsięwzięcia, a także ujawniono, że na PlayStation Store dostępne jest demo Resident Evil Village.

Próbkę Resident Evil Village zatytułowaną Maiden w tym momencie sprawdzić mogą wyłącznie posiadacze next-gena Sony, ale wiosną bieżącego roku inne demo pojawi się na wszystkich platformach docelowych gry, czyli PC, PS4, PS5, Xboksie One oraz Xboksach Series X|S. 

Jeśli chodzi o demo Maiden, wcielamy się w nim w postać odmienną od głównego bohatera Resident Evil Village. Nie ma w nim systemu walki, więc nie będziemy mogli sprawdzić nowej mechaniki opracowanej na jego potrzeby. Nie ma też craftingu. Naszym zadaniem jest ucieczka z zamku, będącego areną wydarzeń w Village.

Demo pobierzecie oczywiście całkowicie za darmo i bez żadnych obwarowań. Zróbcie to więc, a wrażeniami podzielcie się w komentarzach poniżej.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   14:10, 22.01.2021
Czyli jednak chyba udało im się jakoś sprawić by gra działać mogła też na poprzedniej generacji Cool Ogólnie Village nie za bardzo trafia w moje gusta, ale demo sprawdzę jak już się pojawi Dumny
0 kudosMicMus123456789   @   16:46, 22.01.2021
Z ciekawości obejrzałem na YT i chyba nigdy jeszcze nie widziałem tak krótkiego Dema Dumny I ciągle nie mogę się przekonać ko konceptu wampirów w tej serii.
0 kudosLucas-AT   @   06:25, 23.01.2021
Demo rzeczywiście bardzo krótkie, choć nie można mu odmówić ciężkiego klimatu. Jest ciemno, chodzi się prawie po omacku, a zwykły dźwięk kapiącej wody wrzuca ciary na plecy, gdy gra się na słuchawkach

Graficznie to taki Resident Evil 7 na sterydach. Widać chyba, że to jednak cross-gen, a nie next-genowe uderzenie, ale to demo za wiele nie pokazuje, więc ciężko o ostateczne wyroki. Niemniej 4k, 60 klatek i HDR robią robotę.