Horizon: Zero Dawn otrzymało patch 1.10; usuwa on błąd niskiej rozdzielczości w trybie okna

Aktualizacja poprawia wydajność Horizon: Zero Dawn oraz usuwa sporo błędów.

@ 20.01.2021, 11:46
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc

Horizon: Zero Dawn otrzymało patch 1.10; usuwa on błąd niskiej rozdzielczości w trybie okna

Horizon: Zero Dawn zadebiutowało w zeszłym roku na PC (wymagania). Mimo że deweloperzy zajęci są przygotowywaniem drugiej odsłony cyklu, regularnie łatają też "jedynkę", a najnowsza aktualizacja gry trafiła właśnie do sieci. Aktualny patch oznaczono numerkiem 1.10. Wprowadza on sporo różnych poprawek wpływających na stabilność działania projektu, jak również jego optymalizację.

Jak widać poniżej, poprawek nie ma jakoś przesadnie dużo, ale każda jest istotna. Jeśli nadal w Horizon: Zero Dawn gracie, koniecznie zaaplikujcie łatkę, aby cieszyć się płynniejszą oraz możliwie jak najbardziej bezstresową zabawą. Remedium na stres znajdziecie też w naszym poradniku - pamiętajcie, że możecie do niego zaglądać, jeśli gdzieś utkniecie i nie będziecie wiedzieli co zrobić.

Przy okazji udostępnienia aktualizacji, Guerrilla Games zapowiedziało, że kolejne patche będą docierać do nas z nieco mniejszą regularnością. Jest to spowodowane tym, że studio w najbliższym czasie większą liczbę deweloperów przekierować chce do prac nad Horizon: Forbidden West. Jeśli wszystko pójdzie dobrze, projekt trafi do sprzedaży pod koniec bieżącego roku.

"Podczas gdy nasza ekipa kontynuuje opracowywanie Horizon Forbidden West, będziemy wydawać mniej aktualizacji dla Horizon Zero Dawn Complete Edition dla PC po tej aktualizacji. Wiedzcie jednak, że będziemy monitorować obszary dla społeczności, jak zwykle".


Poprawki stabilności:

  • Poprawiliśmy błąd, który powodował zawieszenie się gry, gdy gracz wciskał bez przerwy przycisk Windows;
  • Poprawiliśmy błąd, który powodował zawieszenie się gry, gdy gracz wcisnął lewy przycisk myszki na przycisku ESC w rezultatach benchmarku.

Poprawki wydajności:

  • Poprawiliśmy błąd na układach graficznych AMD, który pochłaniał około 250 MB VRAM.

Graficzne poprawki:

  • Poprawiliśmy negatywne wartości shadera odpowiedzialnego za graficzne błędy podczas pojedynków;
  • Poprawiliśmy nazwę ustawień graficznych po wciśnięciu automatycznej detekcji;
  • Poprawiliśmy menu oraz ekran wczytywania, które mogły wyświetlać się w niewłaściwej skali;
  • Poprawiliśmy rozdzielczość w trybie okna;
  • Poprawiliśmy listę zadań;
  • Wiele innych zmian.

Sprawdź także:
Horizon: Zero Dawn

Horizon: Zero Dawn

Premiera: 07 sierpnia 2020
PS4, PC

Horizon: Zero Dawn to zupełnie nowa marka od studia Guerilla Games odpowiedzialnego za serię Killzone. Projekt został oficjalnie zapowiedziany podczas targów E3 2015, kie...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?