Everspace 2 zadebiutowało w Steam Early Access

Everspace 2, najnowsze dzieło studia Rockfish Games, po kilku perturbacjach trafiło do programu Steam Early Access.

@ 19.01.2021, 21:04
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc

Everspace 2 zadebiutowało w Steam Early Access

Everspace 2 w końcu ukazało się w programie Steam Early Access! Studio Rockfish Games miało kilka problemów na drodze do wydania przedpremierowej wersji swojej gry, lecz finalnie fani kosmicznych podbojów już mogą zakładać swoje własnoręcznie stworzone kombinezony i wsiadać do swoich wirtualnych, międzygalaktycznych pojazdów.

Rockfish Games miała z premierą Everspace'a 2 w ramach Wczesnego dostępu Steam nie lada problem. Pierwotnie premiera tytułu miała odbyć się jeszcze w marcu zeszłego roku, jednak deweloperzy postanowili przesunąć ją na grudzień 2020 z uwagi na bezpośrednie zagrożenie ze strony rodzimego Cyberpunka 2077. Jednak w listopadzie stała się rzecz niesłychana, bowiem również CD Projekt RED przesunął termin debiutu swojej gry na grudzień właśnie. Tym samym Everspace 2 znów oddał pole bitwy walkowerem. Na szczęście styczniowy debiut nie został przez nikogo popsuty i gracze mogą nabywać swoją przedpremierową kopię dokładnie od wczoraj, 18 stycznia.

Everspace 2 pod względem swojego poprzednika stawia na podobne rozwiązania. To nadal trzecioosobowa strzelanka z elementami RPG, której akcja rozgrywa się w przestrzeni kosmicznej. Twórcy tym razem jednak postawili na własnoręcznie wykreowany świat, odrzucając niejako spuściznę gatunku roguelike, który reprezentowany był przez "jedynkę".

Z okazji debiutu dzieła przygotowano specjalny zwiastun - możecie obejrzeć go poniżej. Everspace 2 zadebiutuje również na konsolach Xbox One i PlayStation 4.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   08:10, 20.01.2021
W jedynkę grało się przyjemnie, ale zajawka nie pokazała mi nic odkrywczego więc nie czuję wielkiej potrzeby zainteresowania się nowością.

Ciekawi mnie też to przesuwanie premiery z obawy przed CP77, toż to zupełnie inny gatunek, a do tego Everspace jest dopiero early access... czyli grą niekompletną (choć jakby spojrzeć na sytuację, to CP również Uśmiech ).