Nowa gra w świecie Playerunknown's Battlegrounds wkrótce?

Playerunknown's Battlegrounds może otrzymać nową grę w ramach swojego jakże popularnego świata.

@ 19.01.2021, 18:14
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Nowa gra w świecie Playerunknown's Battlegrounds wkrótce?

Bardzo popularny tytuł Battle Royale ma w rzeczywistości swoją własną historię i świat, a deweloper, studio Krafton, chce go rozwinąć. W wywiadzie dla Bloomberga, CEO Krafton, Kim Chang-han, potwierdził, że studio planuje wypuścić „kolejną grę na PC i konsole związaną z PUBG do końca tego roku”.

Głównym tematem artykułu Bloomberga jest wzrost znaczenia firmy Krafton. Według Kima sprzedane akcje mogą przynieść miliardy dolarów, a wiele z tego jest zasługą PUBG. Podczas gdy firma zarządza czterema studiami, Playerunknown's Battlegrounds jest jego głównym projektem, przynosząc ponad 1,1 miliarda dolarów od stycznia do września ubiegłego roku. Jednak Krafton nie zabezpiecza dalszego sukcesu tej gry, a zamiast tego chce ją rozszerzyć.

Kim opisał nowy projekt, jako "związany z PUBG", co oznacza, że może przyjąć takie samo podejście, jak w Battle Royale. Oczywiście nie można jednoznacznie stwierdzić, czy ten nadchodzący tytuł będzie kontynuacją PUBG czy tylko czymś w tej formule i tym świecie.

Cóż, należy się przyglądać poczynaniom twórców jednej z najpopularniejszych gier sieciowych na rynku. Nowy projekt z pewnością może być ciekawy, nie wiadomo natomiast czy będzie kierowany wyłącznie do fanów gier wieloosobowych. A może wreszcie coś z własną historią?


Sprawdź także:
Playerunknown's Battlegrounds

Playerunknown's Battlegrounds

Premiera: 23 marca 2017
PC, PS4, XBOX ONE, PS5, XBOX X/S

Playerunknown's Battlegrounds to sieciowa strzelanka z gatunku Battle Royale od studia Bluehole, znanego m.in. z gry TERA. Projekt nadzorował Brendan Greene (znany szerze...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?