Nowe niepotwierdzone informacje na temat Battlefield 6

Wynika z nich m.in. że nad grą pracują dwie różne ekipy. Jedna przygotowuje wariant dla starszych, a druga dla nowszych platform.

@ 18.01.2021, 17:30
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Nowe niepotwierdzone informacje na temat Battlefield 6

Electronic Arts już dawno potwierdziło, że studio DICE przygotowuje kolejną odsłonę cyklu Battlefield oraz że trafi ona do sprzedaży w 2021 roku. Mimo to na temat samego przedsięwzięcia nie wiemy praktycznie nic. Oznacza to, że musimy się niestety posiłkować niesprawdzonymi informacjami.

Najnowsze doniesienia na temat Battlefield 6 docierają do nas za sprawą niejakiego Toma Hendersona zwanego TheLongSentation. Wielokrotnie publikował on wcześniej rożne przecieki, które następnie się materializowały, a zatem jest szansa, że i tym razem ma dla nas choćby ziarenko prawdy.

Zgodnie z tym, co twierdzi Henderson, Battlefield 6 będzie swoistym restartem dla marki, czerpiącym inspiracje z Battlefield 3. Będziemy mieć więc do czynienia z settingiem w czasach współczesnych. Jako że stare konsole nadal są popularne, otrzymamy projekt cross-generacyjny, czyli przeznaczony dla PC, PS4, PS5, Xboksa One oraz Xboksów Series X|S. Co ciekawe, dwie różne ekipy pracują przy grze. Jedna zajmuje się platformami poprzedniej generacji, druga PC, PS5 i Xboksami Series X|S.

DICE na potrzeby Battlefield 6 opracowuje podobno ogromne mapy. Walczyć jednocześnie będzie mogło na nich nawet 128 graczy. Co ważne, to nie pierwszy raz kiedy docierają do nas tego typu informacje, a zatem jest spora szansa, że deweloperzy faktycznie starają się znacząco rozszerzyć skalę wszystkich bitew. Nie wszystkie tryby będą oczywiście przeznaczone dla tak szerokiego grona żołnierzy. W większości będziemy bawić się w grupach po 32 osoby.

Henderson twierdzi, że w pewnym momencie w Battlefield 6 był też tryb battle royale, choć nie wiadomo niestety czy trafi on do finalnej wersji gry czy zostanie z niej wycięty. Plany w tym konkretnym temacie są niejasne i bezustannie się zmieniają. Jak tylko będziemy mieć potwierdzenie czegokolwiek, będziemy Was oczywiście informować.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?