Hitman III - gracze nie będą musieli ponownie kupować Hitmana i Hitmana 2 na Epic Games Store

Studio IO Interactive wyjaśniło kontrowersje związane z ekskluzywnością Hitmana III na Epic Games Store - gracze nie będą musieli ponownie kupić Hitmana i Hitmana 2 na EGS, by zaimportować stamtąd lokacje.

@ 18.01.2021, 12:51
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc

Hitman III - gracze nie będą musieli ponownie kupować Hitmana i Hitmana 2 na Epic Games Store

Hitman III już niebawem zagości na półkach sklepowych - premiera kolejnej części skradanek poświęconych łysemu najemnikowi z kodem kreskowym na potylicy odbędzie się 20 stycznia, w najbliższą środę. Niemniej jednak gracze chętni na PC-tową wersję gry do niedawna mieli nie lada orzech do zgryzienia. Wszystko bowiem przez firmę Epic Games.

Epic Games w sierpniu zeszłego roku ogłosiło, że nowe dzieło duńskiego studia IO Interactive będzie (prawdopodobnie czasowym) tytułem ekskluzywnym na ich platformie dystrybucji cyfrowej, Epic Game Store. Problem pojawił się w momencie, gdy zapowiedziano, że do Hitmana III będziemy mogli zaimportować lokacje z dwóch poprzednich części (o ile oczywiście je posiadamy) - co w takim razie z komputerowym wydaniem gry, jeśli poprzedniczki mamy np. na konkurencyjnym Steamie?

Kontrowersyjna decyzja została jednak rozwiązana na korzyść graczy, bowiem deweloperzy w komunikacie na swoim oficjalnym koncie na Twitterze zapowiedzieli, że PC-towi gracze nie będą musieli ponownie kupować poprzednich gier z cyklu Hitman! Jednakowoż oszczędzono szczegółów na ten temat; te prawdopodobnie zostaną ujawnione w niedalekiej przyszłości. Dodatkowo wszystkie zamówienia przedpremierowe nowego Hitmana będą zawierał darmową pierwszą część - będziemy mogli ją jednak pobrać tylko do dziesięciu dni od premiery, czyli do 30 stycznia.


Sprawdź także:
Hitman III

Hitman III

Premiera: 20 stycznia 2021
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S, SWITCH

Hitman III to, zgodnie z numeracją, trzecia część "nowej" trylogii z Agentem 47 w roli głównej. Autorzy całego cyklu, korzeniami sięgającego roku 2000, studio IO Interact...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?