S.T.A.L.K.E.R. 2 - szczegóły na temat ostatniego zwiastuna

Studio GSC Game World zdradziło kilka smaczków na temat ostatnio wypuszczonego, krótkiego zwiastuna S.T.A.L.K.E.R.-a 2.

@ 15.01.2021, 21:43
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, xbox x/s

S.T.A.L.K.E.R. 2 - szczegóły na temat ostatniego zwiastuna

Studio GSC Game World w ostatnim poście na blogu Xbox Wire zdradziło kilka interesujących szczegółów na temat ostatnio wypuszczonego do sieci fragmentu z rozgrywki S.T.A.L.K.E.R.-a 2. Poznaliśmy tło dla wydarzeń zaprezentowanych na widocznym poniżej materiale filmowym, a także krótką aktualizację postępów nad pracami nad grą.

S.T.A.L.K.E.R. 2 na razie zmierza wyłącznie na komputery osobiste i konsole Xbox Series X/S. Twórcy w notce na Xbox Wire zapewnili graczy, że proces produkcji idzie gładko - zarówno w wersji na PC-ty jak i sprzęty Microsoftu. Ogłoszono, że Xbox Series S pozbawiony będzie rozdzielczości 4K, zarezerwowanej tylko dla "blaszaków" i mocniejszej wersji konsoli. Ponadto gra ma wykorzystać w stu procentach dobrodziejstwa dzisiejszej technologii - ray tracingu oraz pamięci SSD.

Udostępniony na kanale Xboksa materiał filmowy mogliśmy zobaczyć dwa tygodnie wcześniej - jest to ta sama wersja trailera, która została zaprezentowana na autorskim kanale studia GSC Game World. Mimo tego twórcy w cytowanym wyżej wpisie zdradzili kilka smaczków pochodzących z tego krótkiego urywka gameplayu.

Głównym bohaterem "dwójki" jest stalker Skif. Choć nic o nim nie wiemy, ma on odcisnąć swoje piętno na Zonie. Historia będzie prawdopodobnie sequelem Cienia Czarnobyla, a wydarzenia rozgrywać się po przygodach Streloka. Zrujnowany budynek widoczny na pierwszym planie to opuszczona szkoła w Prypeci, zaś tajemniczy efekt unoszących się śmieci przy rozpalonym ognisku to jedna z emisji pochodzących z centrum elektrowni atomowej. Skif poszukuje przed nią schronienia, ponieważ jej fala zabija wszystko, co żywe - w kilka sekund. Zaprezentowana poniżej scena ukazuje ucieczkę bohatera przed nieznanym zagrożeniem; jest on tak w niej zatracony, że nie zauważa postaci ukrytej w ciemnościach oraz faktu, że ogień został tylko co wzniecony.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?