Massive Entertainment, autorzy The Division, stworzy grę Star Wars w otwartym świecie!

Lucasfilm Games wraz z Ubisoftem ogłosiły, że studio Massive Entertainment, autorzy m.in. serii The Division, stworzą fabularną grę Star Wars w otwartym świecie.

@ 13.01.2021, 16:55
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka.
pc, ps5, xbox x/s

Massive Entertainment, autorzy The Division, stworzy grę Star Wars w otwartym świecie!

Dokładnie wczoraj, 13 stycznia, firma Disney ogłosiła, że przywraca do życia dywizję Lucasfilm poświęconą grom wideo. Zwiastowało to jakieś większe ruchy filmowego giganta - i się nie przeliczyliśmy. Dziś bowiem trafiła informacja o tym, że Massive Entertainment, studio będące własnością Ubisoftu, twórcy takich gier jak World of Conflict czy serii Tom Clancy's The Division, opracowują nową grę w uniwersum Star Wars!

Lucasfilm Games raz z Ubisoftem zaanonsowali dzisiaj, że kolejnym projektem opatrzonym tytułem Gwiezdne Wojny zajmuje się Massive Entertainment. I chociaż zapowiedzi nie towarzyszył żadne konkretny materiał filmowy, a nawet jakiekolwiek szczegóły, to dowiedzieliśmy się, że chodzi grę fabularną, której akcja rozgrywa się w otwartym świecie! Zwiastować to może looter-shooter w stylu The Division, ale równie dobrze coś na wzór Star Wars Jedi: Upadły Zakon.

Ciekawie w tym świetle wygląda Electronic Arts - firma dokładnie osiem lat temu ogłosiła, że na dekadę ma wyłączność na opracowywanie tytułów w uniwersum Star Wars. Najwyraźniej Disney nie był zadowolony z tego układu: przez ten czas ukazały się tylko cztery gry, a przynajmniej trzy zostały przez EA anulowane.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosGuilder   @   14:09, 14.01.2021
Ale wysyp w tym tygodniu. Wpierw Indiana Jones, teraz Star Wars. Ciekaw jestem, co zaproponuje Ubisoft, zawsze to powiew świeżości. A i żadna firma krzak, więc nawet jak nie będzie rewelacji, to przynajmniej powinno dać się w to grać.
0 kudosgajda1000   @   11:46, 15.01.2021
Jeśli dorówna Jedi Fallen Order - to kupuję w ciemno i gram.