Google Stadia będzie instalowane w telewizorach LG

Niebawem na podobne posunięcie zdecydują się pewnie inni producenci sprzętu.

@ 12.01.2021, 18:20
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
inne

Google Stadia będzie instalowane w telewizorach LG

Streamingowa usługa Google Stadia nie radzi sobie tak fenomenalnie, jak zapowiadano, ale jest szansa na to, że stanie się ona niebawem popularniejsza. W trakcie CES 2021 ujawniono, że w telewizorach wyposażonych w system WebOS pojawi się aplikacja umożliwiająca korzystanie z Google Stadia - natywna, co warte podkreślenia!

Zapowiedź nowej aplikacji dociera do nas od firmy LG. Ujawniła ona line-up nowych telewizorów, w których znajdziemy aplikację Google Stadia, dzięki której bez żadnych dodatkowych przystawek, tudzież akcesoriów, będziemy mogli grać w dostępne na platformie gry. Wystarczy po prostu skorzystać z kompatybilnego pada.

Obecnie korzystanie z Google Stadia wymaga podłączenia do telewizora specjalnego urządzenia zwanego Chromecast. Następnie synchronizujemy z nim kontroler, a po chwili jesteśmy w stanie włączyć aplikację Stadia i cieszyć się grami. Usunięcie tych wszystkich kroków powinno zachęcić większe grono osób do sprawdzenia usługi. 

Zabawa bezpośrednio przez telewizor wiąże się oczywiście z pewnymi ograniczeniami. Oczywistym jest, że bez dedykowanego sprzętu gry wyglądają odrobinę gorzej, a przy okazji nie działają tak płynnie. Na pewno jednak nie zabraknie osób, które wybiorą wygodę, a nie możliwie jak najwyższą jakość. Purystów streaming i tak nie przekona, bo nie zastąpi porządnego lokalnego komputera, tudzież konsoli.

Z tego co ujawniono, telewizory wykorzystujące WebOS 6 będą miały Google Stadia zainstalowane fabrycznie. Urządzenia posiadające WebOS 5 otrzymają natomiast aktualizację systemu. Na chwilę obecną nie wiemy niestety kiedy trafi ona do sieci, ale jak tylko się to zmieni, nie omieszkamy Was powiadomić.

Na koniec warto wspomnieć, że Google Stadia będzie dostępne nie tylko w telewizorach LG. Można spokojnie założyć, że w zapowiedzianych na 2021 rok urządzeniach Sony, działających na systemie Google TV, także znajdziemy platformę do streamowania gier. Kolejni producenci najpewniej pójdą w podobnym kierunku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   10:52, 13.01.2021
TV w chwili obecnej to 2 w 1 (TV i tablet) a w niedługo już 3 w 1 (TV + tablet + konsola)