Star Wars Jedi: Upadły Zakon otrzymało aktualizację dla PS5 oraz Xboksów Series X|S

Dzięki ostatniemu updatowi, Star Wars Jedi: Upadły Zakon działa płynniej na konsolach next-genowych.

@ 12.01.2021, 17:57
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5, xbox x/s

Star Wars Jedi: Upadły Zakon otrzymało aktualizację dla PS5 oraz Xboksów Series X|S

W Star Wars Jedi: Upadły Zakon można grać nie tylko na jego platformach docelowych, czyli PC, PS4 oraz Xboksie One, ale także konsolach obecnej generacji, a zatem PlayStation 5 oraz Xboksach Series X|S. Dzięki ostatniej aktualizacji, rozgrywka na najnowszych platformach będzie przyjemniejsza.

Zaktualizowane Star Wars Jedi: Upadły Zakon jest w stanie wykorzystać wyższą rozdzielczość, a także nawet 60 klatek na sekundę. Największy skok wydajności i jakości dostrzeżecie oczywiście na PlayStation 5 oraz Xboksie Series X. Najmniejsza różnica - w stosunku do poprzedniej generacji - będzie na Xboksie Series S, albowiem w jego przypadku rozdzielczość jest niższa. Jedynie liczbą klatek dorównuje on swojemu wydajniejszemu bratu.

Najciekawiej sytuacja wygląda na Xboksie Series X, na którym do wyboru mamy dwa tryby renderowania: nastawiony na wydajność oraz normalny. Pierwszy to 60 klatek na sekundę, a także dynamiczna rozdzielczość zmieniająca się od 1080p do 1440p. Normalny tryb podnosi rozdzielczość nawet do 4K, ale liczba klatek pozostaje na poziomie 30.

Jeśli chodzi o PlayStation 5, deweloperzy podnieśli liczbę klatek do 60, choć niestety są spadki do 45. Podniesiono też rozdzielczość do 1440p. Nie wiadomo dlaczego nie zdecydowano się na rozwiązania takie same, jak na Xboksie Series X, czyli dwa tryby, ale najpewniej chodzi po prostu o jakieś ustalenia pomiędzy EA, a Microsoftem. Nierealnym wydaje się bowiem, by niższa rozdzielczość była wynikiem wydajności platformy Sony.

Star Wars Jedi: Upadły Zakon dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One, a za sprawą wstecznej kompatybilności na next-genach. Jeśli rozważacie zakup, rzućcie okiem na naszą recenzję. Grając pamiętajcie o naszym poradniku.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?