Disney przywraca do życia markę Lucasfilm Games

Na razie korporacja nadal będzie się jednak zajmować sprzedawaniem licencji Star Wars.

@ 12.01.2021, 16:18
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Disney przywraca do życia markę Lucasfilm Games

Disney postanowił przearanżować grową część Lucasfilm. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, korporacja powraca z marką Lucasfilm Games, której zadaniem będzie tworzenie oraz nadzorowanie projektów nawiązujących do uniwersum Gwiezdnych Wojen.

W tym momencie Electronic Arts ma monopol na opracowywanie wirtualnych adaptacji Star Wars. Nie wiemy czy zmiany zachodzące w Disney jakkolwiek na to wpłyną, ale jest szansa, że Disney nie będzie już polegał jedynie na zewnętrznych studiach i wydawcach, a zajmie się samodzielnie opracowywaniem gier, co oczywiście mogłoby być z korzyścią dla graczy.

Powrót marki zapowiada nowy materiał filmowy. Co ciekawe, widzimy na nim tytuły, które w ostatnim czasie zostały opracowane z wykorzystaniem uniwersum przygotowanego przez George'a Lucasa. Nie ma na nim niestety niczego nowego, ale oczywistym jest, że całkiem świeże przedsięwzięcia powstają i tylko kwestią czasu jest ich oficjalna zapowiedź oraz prezentacja.

Na koniec warto podkreślić, że Disney na razie nie ma planów na przygotowywanie gier w wewnętrznych studiach. Marka Star Wars nadal będzie licencjonowana różnym ekipom z całego świata, a gdyby miało się to zmienić, będziemy Was oczywiście informować na bieżąco.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudospetrucci109   @   16:27, 12.01.2021
To może przy okazji wrócą do swoich starych nie-star warsowych marek... I zaczną znowu robić swoje wspaniałe przygodówki 😍