Poznaliśmy daty premier kilku ekskluzywnych gier dla PlayStation 5

Chodzi o ekskluzywność konsolową, a także czasową - przynajmniej w przypadku większości projektów.

@ 12.01.2021, 15:51
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps4, ps5

Poznaliśmy daty premier kilku ekskluzywnych gier dla PlayStation 5

Konferencja firmy Sony z okazji CES 2021 już za nami. Korporacja skupiła się oczywiście na PlayStation 5, ale jednocześnie nie zdradziła zbyt wielu szczegółów na temat nadchodzących projektów. Poznaliśmy jednak kilka dat premier wyczekiwanych przez graczy tytułów.

Dzięki krótkiej prezentacji nadchodzących projektów, dowiedzieliśmy się, że tajemnicza gra science-fiction od firmy Capcom, zatytułowana Pragmata, zadebiutuje najwcześniej w 2023 roku. Oznacza to, że premierę pchnięto nieco do tyłu, najpewniej ze względu na obecną sytuację pandemiczną i wynikające z niej komplikacje.

Inny, równie tajemniczy projekt, tyle że od Square Enix, Project Athia, trafi w nasze ręce nieco wcześniej, albowiem w styczniu 2022 roku, czyli mniej więcej za rok. Niespełna rok poczekamy ponadto na Stray, albowiem zagramy w nie w październiku roku bieżącego.

Jeśli chodzi o mniej odległe premiery, warto wymienić Kena: Bridge of Spirits, które ma zadebiutować w marcu, a także Solar Ash - planowane na czerwiec - oraz Little Devil Inside, które powinno pojawić się w sklepach w okresie wakacyjnym, a konkretnie w lipcu.

Jeden z większych tytułów ekskluzywnych dla PlayStation 5, Ghostwire Tokyo, będziemy w stanie sprawdzić w październiku. On także zapowiada się nad wyraz intrygująco.

W niektóre z wymienionych projektów będziemy w stanie zagrać też na PC, ale przez pewien czas niemożliwe będzie nabycie ich na konsolach Xbox, tudzież na Switchu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   14:27, 13.01.2021
Ja najbardziej czekam na Kena: Bridge of Spirits oraz Pragmata z tym że szkoda że na nią poczekamy aż do 2023 :]