Dlaczego Microsoft nadal dodaje baterie do kontrolerów?

Chodzi - rzekomo - o to, by gracze mieli wybór. Gdyby dokładano akumulatory, to tego wyboru by nie było(?).

@ 08.01.2021, 16:19
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, xbox one, xbox x/s

Dlaczego Microsoft nadal dodaje baterie do kontrolerów?

Praktycznie wszystkie bezkablowe akcesoria działają obecnie na akumulatorach. Microsoft - od dawien, dawna - uparcie dołącza jednak do swoich kontrolerów baterie. Dlaczego? Nie było wiadomo aż do niedawna.

Z wywiadu, jakiego przedstawiciel firmy Duracell udzielił ekipie Stealth Optional wynikło, że Microsoft ma z nimi jakąś długoterminową, podpisaną dawno i na wiele lat, umowę. Nie oznacza ona jednak żadnego przymusu, jak twierdzi rzecznik giganta z Redmond. Baterie dołączane są po to, by gracz miał wybór, jakkolwiek dziwnie by to nie brzmiało.

"Specjalnie oferujemy klientom wybór, jeśli chodzi o zasilanie naszych standardowych kontrolerów bezprzewodowych dla Xboksa. Jedna z opcji to baterie AA dowolnej marki, akumulator Xbox, a także akumulatory innych producentów, tudzież kabel USB-C, który może zasilać kontroler, gdy wepniemy go do konsoli lub PC".

Oczywiście przedstawiciel korporacji otwarcie tego nie napisze, ale Microsoft na pewno niemało zarabia też na akcesoriach dla konsoli, a jedno z nich to kabel zasilający oraz akumulator. By wejść w posiadanie pada dla Xboksa Series X|S oraz ładowarki do niego, trzeba zapłacić mniej więcej 390 zł. DualSense do PlayStation 5, posiadający wbudowany akumulator, to natomiast wydatek około 330 zł.

Trzeba też podkreślić, że jednorazowe baterie to mało ekologiczne rozwiązanie, ale może giganta z Redmond to akurat nieszczególnie interesuje.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   19:24, 08.01.2021
Jak już mi Microsoft dał wybór pomiędzy lataniem po sklepach jak mi się wyczerpią paluszki lub dokupieniem ich oficjalnego akumulatora wolałem zrobić to drugie, bo dla mnie to i tak wygodniejsze rozwiązanie.
0 kudosMar3cz3k   @   02:53, 09.01.2021
można kupować co chwilę baterie, można kupić baterie które można ładować, można kupić akumulator który ma rozmiar dwóch baterii, a można też grać na kablu, możliwość wyboru jest zawsze lepsza niż jej brak a tyle opcji wymusza niskie ceny. gdyby dawali pady z własnym akumulatorem byłoby dużo drożej więc to fajny ruch z ich strony, bo chcą zarabiać na grach i usługach a nie na akumulatorach
0 kudoskupflup   @   15:08, 10.01.2021
Zgadzam się z tym, że kupowanie jednorazowych baterii nie jest ani ekologicznie, ani ekonomiczne. Nie wyobrażam sobie, że ktoś kto gra dużo chciałby co chwilę biegać do sklepu, żeby dokupić kolejny zestaw baterii. Mnie w sumie kabelek podpięty do pada nie przeszkadza, ale chcąc iść z duchem czasu zdecydowanie lepiej kupić akumulatorki, które można podładować.
0 kudosdabi132   @   18:33, 10.01.2021
Dodają baterie przez umowę z Duracell'em. Akurat Microsoftu bym nie podejrzewał o to że dbają aby gracze mieli wybór. Mają z tego korzyści więc kontrolery do Xboxa są na baterie.
0 kudosDaroxs   @   22:19, 10.01.2021
Dodają baterie przez co możesz sobie kupić akumulatorki i je wymienić jak się zużywają a nie jak mój znajomek co pada do ps4 to już nie może używać na baterii.
0 kudosMaterdea   @   22:29, 10.01.2021
Akurat możliwość natychmiastowej wymiany źródła zasilania w padzie od Xboksa zaliczam do jednych z większych plusów. Korzystam z akumulatorków, więc bez stresu ładuję jedną parę, gdy korzystam z drugiej. Jednocześnie nie skazuję się na korzystanie z kabla, gdy nagle rozładuje się w trakcie gry, albo nastawiania kontrolera do stacji dokującej na noc itd.
0 kudosdabi132   @   22:54, 10.01.2021
Cytat: Daroxs
Dodają baterie przez co możesz sobie kupić akumulatorki i je wymienić jak się zużywają a nie jak mój znajomek co pada do ps4 to już nie może używać na baterii.

Przecież w padzie do PS4 również można wymienić baterię, jeśli ta oryginalna będzie już zużyta na tyle, że pad nie będzie działał. Jeśli ktoś umie odkręcić parę śrubek to poradzi sobie z tym.
0 kudoskobbold   @   18:04, 11.01.2021
Cytat: dabi132
Przecież w padzie do PS4 również można wymienić baterię,

A nie wszyscy muszą o tym wiedzieć, że jest wymienna. Np. ja. Jak masz zdejmowaną klapkę to jest to oczywista oczywistość a jak trzeba coś rozkręcać to można założyć, że nie da się tego w normalny sposób wymienić.
0 kudosDaroxs   @   05:32, 12.01.2021
Cytat: dabi132
Przecież w padzie do PS4 również można wymienić baterię,


To będę musiał mu powiedzieć, że może Szczęśliwy

Dzisiaj jeśli widzisz gdzieś śrubkę to znaczy że nie ruszaj bo Ci nie uznają gwarancji przykładowo niestety.
Dodaj Odpowiedź