Twórcy Hitman III, studio IO Interactive, chcą pracować nad nowymi markami, nie tylko serią o Agencie 47

IO Interactive zamierza tworzyć nowe marki i zajmować się nie tylko przygodami Hitmana.

@ 05.01.2021, 11:24
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Twórcy Hitman III, studio IO Interactive, chcą pracować nad nowymi markami, nie tylko serią o Agencie 47

W niedawnym wywiadzie dla Game Informera niektórzy kluczowi członkowie IO Interactive mówili o wszystkich trudnych sytuacjach, przez które przeszli przez ostatnie lata i wyrazili swoje odczucia związane z odpuszczeniem na jakiś czas serii Hitman po premierze Hitman 3.

Hakan Abrak, CEO i współwłaściciel IO Interactive, ujawnił w trakcie rozmowy, że Project 007 to nowy początek dla IO Interactive, które chce być znane z czegoś innego, aniżeli tylko przygód Agenta 47. Abrak powiedział:

"Hitman i IO Interactive są oczywiście bardzo, bardzo ze sobą powiązane. Ale myślę, że idąc naprzód, IO niekoniecznie powinno być wymieniane jako twórcy tylko tej gry, ale przede wszystkim ludzie powinni myśleć o IO Interactive jako o IO Interactive, twórcach różnych marek i miejscu kreatywności, w którym Hitman jest zdecydowanie jednym z naszych dzieci, ale w przyszłości będzie ich więcej. Jednym z nich jest również 007".

Trylogia rozpoczęła się w 2016 roku od pierwszego Hitmana, którego sprzedaż była znacznie niższa niż oczekiwano. Po tej komercyjnej porażce Square Enix rozważało sprzedaż studia innemu wydawcy, ale menedżerowie postanowili uniezależnić się i stanąć na własnych nogach. Ostatnio opracowali Hitmana 3, co jest wielkim kamieniem milowym dla studia, które stało się niezależne nieco ponad trzy lata temu.

Hitman 3 będzie dostępny na PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X | S, Switch i PC (wymagania). Wersja VR gry trafi również na PlayStation VR.


Sprawdź także:
Hitman III

Hitman III

Premiera: 20 stycznia 2021
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S, SWITCH

Hitman III to, zgodnie z numeracją, trzecia część "nowej" trylogii z Agentem 47 w roli głównej. Autorzy całego cyklu, korzeniami sięgającego roku 2000, studio IO Interact...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?