The Game Awards 2020 pobiło rekordy oglądalności

Wygląda na to, że tegoroczna gala cieszyła się niebywałą popularnością.

@ 17.12.2020, 20:36
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

The Game Awards 2020 pobiło rekordy oglądalności

The Game Awards stało się jednym z największych wydarzeń w świecie gier. Oprócz zapowiedzi i nagród, The Game Awards to także celebracja kultury gier, a tegoroczna jej edycja cieszyła się wyjątkową popularnością.

Gospodarz i producent eventu, Geoff Keighley, podzielił się ze światem spostrzeżeniami na temat oglądalności The Game Awards 2020. Impreza osiągnęła nowy rekord w swojej sześcioletniej historii. Podczas tegorocznej ceremonii odnotowano rekordowe 83 miliony transmisji na żywo, z największą liczbą - ponad 8,3 miliona - widzów jednocześnie. Ogólnie oznacza to wzrost oglądalności o ponad 80% w porównaniu z edycją z 2019 roku (45,2 miliona transmisji).

The Game Awards 2020 odbyło się w czwartek 10 grudnia 2020. Podczas gali The Last of Us Part II zdobyło nagrodę w kategorii Gra Roku i zgarnęło najwięcej statuetek, łącznie aż siedem. Hades uznano za najlepszą grę niezależną, a Half-Life: Alyx za najlepszą grę VR/AR.

Statystyki tego wydarzenia możecie sprawdzić poniżej. Jak widać, w dobie pandemii i braku targów znalazło się miejsce dla innej formy branżowych wydarzeń.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?