Doom Eternal dostępne na Nintendo Switch

Doom Eternal finalnie trafia na konsolę Nintendo Switch, zatem kolejni gracze będą mogli się z nim zapoznać.

@ 08.12.2020, 22:35
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc, switch, ps4, xbox one

Doom Eternal dostępne na Nintendo Switch

Kiedy w 2017 roku ogłoszono, że DOOM z 2016 trafi na Switcha, wielu graczy było sceptycznych. W tym momencie sterowanie z pierwszej osoby nie było zbyt dobre podczas korzystania z Joy-Conów dla Switcha. Jednak deweloperom z Id Software udało się to rozgryźć, wykorzystując żyroskopowe celowanie, które doprowadziło do dobrego przyjęcia portu. Od dzisiaj na konsoli Japończyków można również zagrać w DOOM Eternal.

Pomimo opóźnień i plotek o anulowaniu przedsięwzięcia w końcu pojawia się ono w sklepie internetowym Switcha. Ku konsternacji wielu fanów DOOM-a, Bethesda Softworks, wydawca gry, ogłosił w zeszłym miesiącu, że pomimo zamówień w przedsprzedaży nie będzie fizycznej wersji.

W oświadczeniu Bethesdy dla IGN powiedzieli: „Chociaż Doom Eternal jest w 100% na dobrej drodze do zbliżającego się wydania cyfrowego na Nintendo Switch, brak fizycznej wersji w sprzedaży detalicznej spowodował anulowanie zamówień w przedsprzedaży”. Wszystkim, którzy zamówili w przedsprzedaży fizyczne wydanie gry, zwrócono pieniądze.

Chociaż anulowanie fizycznego wydania zdecydowanie rozczarowało hardkorowych kolekcjonerów DOOM-a, wydaje się, że szum wokół portu wciąż istnieje. Marka pojawia się na kolejnym sprzęcie i z pewnością znajdzie wielu zainteresowanych, a może Wy jesteście wśród nich?


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?