Marka Call of Duty zarobiła w ostatnich 12 miesiącach ponad 3 miliardy dolarów

Na wynik składają się aż trzy odsłony Call of Duty, ale trzeba przyznać, że i tak jest on imponujący.

@ 04.12.2020, 19:55
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Marka Call of Duty zarobiła w ostatnich 12 miesiącach ponad 3 miliardy dolarów

W ostatnich 12 miesiącach Activision zarobiło naprawdę mnóstwo pieniędzy na marce Call of Duty. Korporacja postanowiła się nawet pochwalić osiągnięciami.

Z najnowszego raportu finansowego wydawcy dowiadujemy się, że dzięki Call of Duty: Black Ops - Cold War, a także zeszłorocznemu Call of Duty: Modern Warfare spółka zarobiła ponad 3 miliardy dolarów - mówimy tu o zarobku w obu wymienionych tytułach, zarówno za samą ich sprzedaż, jak i za mikrotransakcje dostępne w ich ramach.

Activision zanotowało oczywiście w związku z powyższym wzrost zarobków o około 80%. Sprzedało też o 40% więcej egzemplarzy niż w roku poprzednim, a łącznie, w minionych 12 miesiącach, aż 200 milionów graczy zdecydowało się spędzać wolne chwile w uniwersum Call of Duty.

Wydawca jest oczywiście zadowolony z tego, co dzieje się z marką, licząc na to, że nadal będzie się ona rozwijać. Przyczynią się do tego na pewno dodatki - darmowe, jak i płatne - a także bezustanne aktualizacje zawartości. Sezon pierwszy Cold War winien zadebiutować jeszcze w tym miesiącu.

Na koniec warto jeszcze wspomnieć, że do świetnego wyniku finansowego Call of Duty swoją cegiełkę dokłada Call of Duty: Warzone, czyli tryb Battle Royale dla Modern Warfare. Także w nim gracze bardzo chętnie spędzają czas i wydają ciężko zarobione pieniądze.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?