Z BioWare odchodzi Casey Hudson oraz Mark Darrah

Pierwszy deweloper był kluczową postacią dla Mass Effect, a drugi dla Dragon Age.

@ 04.12.2020, 09:52
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Z BioWare odchodzi Casey Hudson oraz Mark Darrah

W ostatnim czasie docierało do nas sporo pozytywnych wiadomości z BioWare (np. ta o remasterze trylogii Mass Effect). Tym razem mamy jednak niezbyt pozytywne wieści. Z pracy w studiu zrezygnowały bowiem dwie kluczowe dla serii Mass Effect oraz Dragon Age osoby.

Electronic Arts i BioWare ujawniły, że Casey Hudson oraz Mark Darrah niebawem zmienią pracodawcę. Hudson pracuje w BioWare od 2000 roku i to właśnie z jego udziałem powstała oryginalna trylogia Mass Effect. Opuścił on studio w 2014 roku, a potem powrócił w 2017, by objąć stanowisko Generalnego Manager. Darrah jest natomiast z BioWare od ponad 20 lat. Przez ten czas zajmował się m.in. kreatywnym nadzorem cyklu Dragon Age. 

Informację na temat odejść opublikowała szefowa studiów Elecctronic Arts, Laura Miele. Napisała ona przy okazji, że trwają poszukiwania następcy Hudsona, a zatem BioWare tymczasowo nie ma Managera Generalnego. Tymczasowo tę rolę przejmie starszy dyrektor operacyjny, Gary McKay.

Mimo odejścia Casey Hudsona oraz Marka Darrah, prace nad wszystkimi rozpoczętymi projektami oczywiście nadal trwają. Hudson do tej pory był producentem wykonawczym Dragon Age 4, ale od teraz stanowisko to okupował będzie Christian Dailey z BioWare Austin. Co ciekawe, jego studio próbuje obecnie przebudować Anthem.

BioWare pracuje też oczywiście nad Mass Effect, a jego najnowszą odsłonę bez zmian nadzoruje Mike Gamble, który w studiu zatrudniony jest od ponad 10 lat. W tym czasie był związany z opracowaniem Mass Effect 2 oraz Mass Effect 3, a ponadto był producentem Mass Effect: Andromeda.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosmrPack   @   11:14, 04.12.2020
BioWare to już taki chodzący trup. Tylko czekać kiedy EA odstrzeli mu głowę i zakończy ostatecznie jego istnienie Poirytowany Coś mi się niestety wydaje, że może jakoś dotrwają do wydania nowego Dragon Age, a później elektronicy zgaszą im światło.
0 kudospetrucci109   @   11:21, 04.12.2020
Znajdą innych speców na ich miejsce. Nie ma ludzi niezastąpionych w takim korpo.
0 kudoslogan23   @   12:36, 04.12.2020
Ci panowie. Już nie raz odchodzili a wracają co chwilę. EA jak to EA. Znajdzie kolejne studio do zniszczenia,wyciśnięcia ostatnich soków.
1 kudosGuilder   @   14:39, 04.12.2020
Nie wiem co się w tym EA dzieje, że te studia im tak jak muchy padają, ale rzeczywiście wygląda na to, że szykuje się kolejne studio, które niedługo może się zawinąć.
0 kudoslogan23   @   18:25, 04.12.2020
Cytat: Guilder
Nie wiem co się w tym EA dzieje, że te studia im tak jak muchy padają, ale rzeczywiście wygląda na to, że szykuje się kolejne studio, które niedługo może się zawinąć.
EA się dzieje i tak padają studia. EA jest jak wiecznie nienasycony potwór.
Dodaj Odpowiedź