Gigant z Redmond chce dotrzeć do wszystkich 3 miliardów graczy z całego świata

Prezes Microsoftu twierdzi, że korporacja skupiona jest na grach

@ 03.12.2020, 11:17
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, inne, xbox one, xbox x/s

Gigant z Redmond chce dotrzeć do wszystkich 3 miliardów graczy z całego świata

Microsoft w ostatnim czasie poczynił sporo kroków w stronę gier. Widać, że Xbox Series X/S to urządzenia dedykowane wirtualnej rozrywce, a nie jak Xbox One, odtwarzaniu multimediów. Nawet sam prezes giganta z Redmond podkreśla, że gaming jest w centrum jego zainteresowania.

W trakcie ostatniego spotkania z udziałowcami Satya Nadella, prezes Microsoftu, zapytany został o oddział Xboksa oraz o to, jak spółka zamierza inwestować w gaming. Nadella nie pozostawił tu żadnych wątpliwości. Przyznał on, że Microsoft jest oddany rozwojowi marki Xbox oraz ogólnie gamingowi.

"Po pierwsze, jesteśmy podekscytowani premierami nowych konsol. Zawsze jesteśmy skupieni na upewnieniu się, że nasza społeczność graczy, która na nas liczy, jeśli chodzi o najlepsze konsole, miała nową generację konsol, która jest potężna i świetna do gier. Wspieramy to najlepszą zawartością i z najlepszą społecznością".

"Ale bardziej dalekosiężna wizja to chęć, aby 3 miliardy graczy na świecie mogły grać wszędzie, gdzie chcą, we wszelką zawartość i z kimkolwiek chcą. To dookoła tego budujemy naszą strategię. Widzieliście, że wzmacniamy nasze portfolio za sprawą ostatniego zakupu ZeniMax".

"Widzicie, że mocniej staramy się w przypadku społeczności oraz ofert subskrypcyjnych, jak Game Pass. Tego możecie od nas oczekiwać. Jesteśmy bardzo, bardzo mocno skupieni na gamingu oraz na tym, by wszystkie 3 miliardy graczy dookoła świata miały najlepszą zawartość, najlepszą społeczność oraz najlepsze usługi chmury, napędzające ich doświadczenia z gier".

Cel, jak widać szczytny, ale Microsoft zdaje się mieć wręcz nierealne plany. Xbox One także był zapowiadany jako przełom. Kinect dla niego również miał być czymś wyjątkowym i dotrzeć do graczy z całego świata. Czy z nowymi usługami się to uda? Wydaje się to mało realne, ale kto wie. Trzymamy kciuki.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?