PlayStation 5 najlepiej sprzedającą się konsolą w listopadzie w Wielkiej Brytanii

Sprzęt Sony rozszedł się w nakładzie przekraczającym 900 tysięcy egzemplarzy.

@ 02.12.2020, 15:25
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

PlayStation 5 najlepiej sprzedającą się konsolą w listopadzie w Wielkiej Brytanii

Pisaliśmy wczoraj o tym, że PlayStation 5 w Wielkiej Brytanii pobiło rekord sprzedaży w ciągu pierwszych dwóch dni obecności na rynku. Dziś mamy dla Was bardziej ogólne spojrzenie na to, jak poradziła sobie nowa platforma Sony.

Dane nie są oficjalne, ale pochodzą od znanej organizacji analitycznej, Gfk. Donosi ona, że w listopadzie najpopularniejszą konsolą na rynku brytyjskim było PlayStation 5. Zdołało się ono sprzedać w nakładzie około 900 tysięcy egzemplarzy. Przy czym warto pamiętać, że popyt był znacznie większy niż podaż. W sklepach brakowało po prostu konsol.

Wynik sprawia, że mamy do czynienia z ósmym najlepszym miesiącem, jeśli chodzi o sprzedaż konsol, a także drugim największym, jeśli chodzi o przychody z tejże sprzedaży. PlayStation 5 uplasowało się w tym przypadku zaraz za debiutem PS4 i Xboksa One z 2013 roku.

Co warte wspomnienia, świetnie poradziło sobie też Nintendo Switch. Konsola uplasowała się na drugim miejscu rankingu najchętniej kupowanych konsol w listopadzie w Wielkiej Brytanii. W stosunku do roku poprzedniego sprzedaż podskoczyła o 63,1%, czyli dość znacząco.

Jeśli chodzi o gry, najlepiej sprzedawały się tytuły przeznaczone dla Switcha. Na drugim miejscu uplasowało się w tym przypadku PlayStation 4.

Rynek akcesoriów zdominowało Sony oraz kontroler DualSense, przeznaczony dla PlayStation 5. Na drugim miejscu były słuchawki Pulse 3D, a na trzecim kontroler DualShock 4, przeznaczony dla PlayStation 4. Co do innych firm, na czwartym, piątym oraz dziewiątym miejscu widnieją różne warianty kolorystyczne kontrolera dla Xbox Series X/S.

Na koniec zachęcam do przeczytania naszego testu PlayStation 5, a także innych materiałów związanych z konsolą.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?