Twórcy Fallout 76 wiedzą czego chcą ich fani

Okazuje się, że spore grono graczy chciałoby singlowe doznania w MMO.

@ 02.12.2020, 14:30
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps4, xbox one

Twórcy Fallout 76 wiedzą czego chcą ich fani

Premiera Fallout 76 nie była szczególnie udana. Tytuł zadebiutował w makabrycznym stanie technicznym i nie oferował zbyt bogatej zawartości. Bethesda projekt jednak rozwijała i obecnie cieszy się on całkiem sporą popularnością. Wydawca wyciągnął ponadto wiele nauk i kolejne podobne projekty będą przygotowane z większym pomyślunkiem.

Todd Howard, dyrektor oraz producent wykonawczy w Bethesda Game Studios, rozmawiał niedawno z redakcją The Guardian. W trakcie konwersacji poruszono kwestię właśnie Fallout 76 oraz tego, jak przedsięwzięcie poradziło sobie na rynku.

Pierwotna premiera, wedle Howarda, "była zawodem dla wielu ludzi". Bethesda bardzo dużo nauczyła się jednak z Fallout 76. Studio zdało sobie m.in. sprawę z tego, że jego fani nie chcą tytułów nastawionych całkowicie na tryb rozgrywek wieloosobowych. Chcą czegoś skierowanego do entuzjastów gier fabularnych, nawet w przypadku MMO.

"Okazało się, że nawet jeśli mamy multiplayer, niezależnie od tego czy to Elder Scrolls Online czy Fallout 76, znaczna część naszych graczy chce grać, jak w singlu i nie chcą, aby inni gracze im w tym przeszkadzali. Gry podchodzą do multiplayera w inny sposób i myślę, że ma to sens".

Bethesda nadal będzie tworzyć gry nastawione na multiplayer, ale jak zapewnia Howard, będzie też pamiętać o osobach, które preferują grać solo.


Sprawdź także:
Fallout 76

Fallout 76

Premiera: 14 listopada 2018
PC, PS4, XBOX ONE

Fallout 76 to kolejna część serii gier cRPG opracowywanych przez Bethesda Game Studios, autorów m.in. The Elder Scrolls V: Skyrim czy też wydanego w 2015 roku ostatniej ...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosshuwar   @   07:36, 03.12.2020
Hm... wiadomo, że nie jest to gra dla wszystkich, ale mając na uwadze cenę, to polecam Wam zagranie. Ja bawiłem się całkiem przyjemnie. Było to już jakiś czas temu, więc teraz może być jeszcze ciekawiej.
0 kudospetrucci109   @   11:03, 03.12.2020
Czyli gracze chcą więcej singla w multiplayerze... Czyli zrobią więcej multiplayerowych gier, w które gra się jak w singla... Ma to sens, serio 🤣😂
0 kudosTheCerbis   @   12:04, 03.12.2020
Jestem pełny podziwu, że mimo tych wszystkich kontrowersji Bethesda nie zamknęła projektu, tylko wzięła się w garść i zaczęła rozwijać Fallouta 76.
0 kudoskobbold   @   16:08, 03.12.2020
Cytat: TheCerbis
Jestem pełny podziwu, że mimo tych wszystkich kontrowersji Bethesda nie zamknęła projektu, tylko wzięła się w garść i zaczęła rozwijać Fallouta 76.

Wcześniej dokonując brutalnego gwałtu na marce i w umysłach fanów Poirytowany . A tak liczyłem, że po przejęciu Bethesdy, Microsoft pierwsze co zrobi to wywali Howarda Smutny
0 kudosTheCerbis   @   19:18, 03.12.2020
Mimo wszystko zdaje mi się, że teraz może być tylko lepiej. Obym się nie mylił. Uśmiech
Dodaj Odpowiedź