Sega Venus - po raz pierwszy pokazano prototyp handhelda sprzed wielu lat

Sega w przeszłości miała wielkie plany na zawojowanie rynku konsoli przenośnych.

@ 30.11.2020, 18:30
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
inne

Sega Venus - po raz pierwszy pokazano prototyp handhelda sprzed wielu lat

Sega obchodzi swoją 60. rocznicę, a tym samym oferuje fanom zagłębienie się w jej własną historię, w tym nowy film skupiający się na różnych konsolach studia, który powstał na przestrzeni lat i pokazał prototyp, który nigdy nie był pokazywany publicznie.

Wideo jest prowadzone przez producenta Hiroyukiego Miyazakiego i zabiera nas na krótką wycieczkę po różnych konsolach firmy, w tym od 11:10, pokazując nigdy wcześniej nie prezentowany sprzęt. Znana wewnętrznie jako Sega Venus, konsola przenośna została tak nazwana, aby zachować trend nazywania platform na cześć planet. W tym miejscu warto podkreślić, że jedyną, która zachowała tę nazwę w produkcie końcowym, była oczywiście Sega Saturn.

Pokazuje to pomysł, jaki japońska firma miała na swoje bytowanie w branży gier. Konsole, które oferowali były bardzo popularne i pomysłowe. Zupełnie inne od tych, które oddawało w nasze ręce w tamtym momencie chociażby Nintendo.

Cały film to fascynujący wgląd w historię konsol Sega, aż do ich ostatniego przedsięwzięcia, Dreamcasta, które zostało wydane w 1999 roku i jest warte uwagi. Wideo zobaczyć można poniżej - piękna historia ambitnej firmy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?