Sony rozdaje bany za sprzedawanie PS Plus Collection posiadaczom PS4

Firma Sony postanowiła ukrócić proceder związany z dziurą w aktywacji PS Plus Collection na PlayStation 5, dzięki czemu gracze bogacili się za odsprzedawanie kolekcji posiadaczom PS4.

@ 30.11.2020, 12:39
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
ps4, ps5

Sony rozdaje bany za sprzedawanie PS Plus Collection posiadaczom PS4

Sony wraz ze startem nowej generacji zaoferowało graczom posiadającym aktywny abonament PS Plus coś w rodzaju Game Passa, niemniej jednak ograniczonego do pewnej puli gier i jako jednorazowy prezent. Mowa tu oczywiście o PS Plus Collection - pakiecie tytułów z PlayStation 4 dostępnych na PlayStation 5. Gracze wykorzystali niedopracowany proces aktywacji usługi i zaczęli sprzedawać kolekcję dedykowaną PS5 graczom z PS4, a Sony nagrodziło ich banami.

W skład PS Plus Collection wchodzą m.in. God of War, Monster Hunter World, Persona 5, The Last of Us Remastered, Bloodborne oraz Uncharted 4. Łącznie jest kilkanaście pozycji dostępnych dla posiadaczy aktywnego PS Plusa, którzy po zalogowaniu na swojej nowej konsoli PlayStation 5 zechcą sprawdzić kultowe gry udostępniane na poprzedniej generacji.

Sęk w tym, że jeśli kolekcja została aktywowana, to mogła być przypisana również do innego sprzętu - np. PS4. Tę dziurę wykorzystali przedsiębiorczy gracze, którzy za opłatą umożliwiali wykorzystanie własnej konsoli do aktywacji pakietu i "oddawania" go posiadaczowi. Za ten "biznes" Sony zbanowało tysiące kont PlayStation Network - jak donosi serwis VGC (za chińskim forum A9VG).

Sony najprawdopodobniej już za moment nie pozwoli na takie machlojki, ograniczając proces aktywacji tylko do jednego PS5.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosMicMus123456789   @   16:29, 30.11.2020
I prawidłowo. Chciało się zgrywać cwaniaka to proszę bardzo, nagroda.
0 kudosdabi132   @   17:43, 30.11.2020
Brawo Sony. Powinni zabrać się też za tych, którzy sprzedają dostęp do swoich kont z grami. Taki proceder ma miejsce np. na allegro. Trzeba tępić takich Januszy biznesu.
0 kudosguy_fawkes   @   21:32, 30.11.2020
Świetny ruch, w końcu obie firmy się biorą za Januszy, bo Microsoft też utrudnił współdzielenie kont.
0 kudosgajda1000   @   11:38, 01.12.2020
Ej, ej Dumny ja też tak robię na PC i nie widze w tym nic złego Szczęśliwy