Produkcja konsol Xbox Series X/S ruszyła później niż PlayStation 5

Opóźnienie było wynikiem czekania Microsoftu na jakąś wyjątkową technologię od AMD.

@ 25.11.2020, 11:49
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5, xbox x/s

Produkcja konsol Xbox Series X/S ruszyła później niż PlayStation 5

Ze względu na deficyt konsol następnej generacji na sklepowych półkach, dotyczący przede wszystkim PlayStation 5, gracze spekulowali, że Sony rozpoczęło produkcję konsol później niż Microsoft. Jak się jednak okazuje, gigant z Redmond był w tym przypadku do tyłu.

Phil Spencer ujawnił, że produkcja konsol Xbox Series X/S rozpoczęła się późnym latem, czyli z lekkim poślizgiem w stosunku do tego, co pierwotnie planowano. Microsoft czekał bowiem na AMD, które do swojego układu graficznego miało wprowadzić jakąś istotną nowinkę.

"Zaczęliśmy produkcję późnym latem. Mieliśmy opóźnienie w stosunku do konkurencji, ponieważ czekaliśmy na specyficzną technologię AMD w naszym układzie", powiedział Spencer.

"Byliśmy lekko do tyłu w stosunku do tego, gdzie było Sony, jeśli chodzi o liczbę jednostek. Kiedy tak masz, a potem musisz wszystkie przesłać do sklepów i dystrybutorów. Jest opóźnienie, nawet jeśli zaczniesz to robić, kiedy schodzą z linii produkcyjnych, zanim trafią do sklepów".

Microsoft nie określił o jaką technologię chodzi, ale w ostatnich dniach przed premierą korporacja chwaliła się, że Xbox Series X/S będzie jedyną platformą w pełni wykorzystującą możliwości architektury RDNA 2, opracowanej przez firmę AMD.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?