Twórcy DEATHLOOP opowiadają o wykorzystaniu pada DualSense

Twórcy projektu chcą spożytkować unikatowe możliwości kontrolera PlayStation 5.

@ 24.11.2020, 15:20
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5

Twórcy DEATHLOOP opowiadają o wykorzystaniu pada DualSense

Deathloop to kolejne przedsięwzięcie studia Arkane odpowiedzialnego m.in. za cykl Dishonored. Jak się właśnie dowiedzieliśmy, projekt będzie wykorzystywał unikatowe możliwości kontrolera DualSense, opracowanego z myślą o PlayStation 5.

Na oficjalnym blogu PlayStation detalami na temat wykorzystania DualSense w grze Deathloop podzieliła się Anne Lewis, starsza managerka zawartości w firmie Bethesda. Wiedzieliśmy, że studio zamierza wykorzystać adaptacyjne triggery, ale teraz mamy kolejne doniesienia w temacie.

Okazuje się, że haptyka także odegra istotną rolę. Dla przykładu, gdy zatnie się jakaś broń, a główny bohater uderzy w nią, aby usunąć zacinkę, poczujemy to na kontrolerze. Będziemy nawet czuć podobno moment odblokowania się giwery. Na tym jednak unikatowe rozwiązania się nie skończą.

Haptyka będzie podobno zmieniać się również w zależności od terenu, po którym się poruszamy, a także co konkretnie robimy: czy się wspinamy czy zjeżdżamy w dół itd. Wisienką na torcie ma być wykorzystanie głośniczka i mikrofonu, które zamontowane są w padzie DualSense. Będziemy dzięki nim słyszeć np. świszczące obok bohatera kule.

Premiera Deathloop zaplanowana została na dzień 21 maja 2021 roku. Grać będziemy wówczas na PC oraz PlayStation 5. Po roku projekt trafi też w ręce posiadaczy Xboksa Series X/S.


Sprawdź także:
DEATHLOOP

DEATHLOOP

Premiera: 21 maja 2021
PC, PS5

DEATHLOOP to pierwszoosobowa gra akcji, która przenosi gracza na pogrążoną w anarchii wyspę Blackreef, na której trwają niekończące się zmagania pary niezwykłych zabójców...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?