Weterani z Ubisoftu zakładają nowe studio - Yellow Brick Games

Yellow Brick Games to kanadyjskie studio założone przez byłych pracowników Ubisoft Quebec - m.in. Mike Laidlawa, który pracował tam nad nieujawnionym projektem.

@ 24.11.2020, 14:30
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Wielbiciel literatury przez małe p, gier przez duże G, a także muzyki (tu już bez wyróżnień). Do tego klasyczna męska elegancja, savouir-vivre i szeroko pojęta estetyka. Kontakt: m.trochonowicz@miastogier.pl
inne

Weterani z Ubisoftu zakładają nowe studio - Yellow Brick Games

Weterani z Ubisoftu (ale nie tylko) zakładają nowe studio - Yellow Brick Games. Na jego czele staje Mike Laidlaw, projektant stojący m.in. za serią Dragon Age (zaprojektował m.in. pierwszą odsłonę cRPG-a Electronic Arts i BioWare), który rozstał się niedawno z francuską korporacją po blisko roku współpracy.

Yellow Brick Games zostało zasilone m.in. takimi postaciami jak Frederic St-Laurent B., Jeff Skalski (pracował razem z Laidlawem w Ubisoft Quebec nad nieujawnionym projektem - najprawdopodobniej cRPG-iem zbliżonym do Dragon Age: Początek, ponieważ Mike Laidlaw miał się w nim idealnie odnaleźć) oraz Thomas Giroux.

Co prawda jeszcze niczego nie wiadomo nad jakimkolwiek dziełem, który studio Yellow Brick Games ma zamiar wypuścić, jednak na ich oficjalnej stronie internetowej możemy przeczytać m.in. o bardziej pracowniczym podejściu do procesu tworzenia gier, który ma raz na zawsze zażegnać zjawisko crunchu. Ile z tych zapowiedzi okaże się prawdą - zobaczymy.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?