Zlatan Ibrahimovic chce pozwać EA Sports o bezprawne wykorzystanie wizerunku w FIFA 21

Szwedzki napastnik nie zgadza się na wykorzystywanie swojego wizerunku.

@ 24.11.2020, 10:54
Adam "Dirian" Weber
Chwalmy Słońce!
pc, switch, ps4, xbox one, ps5, xbox x/s

Zlatan Ibrahimovic chce pozwać EA Sports o bezprawne wykorzystanie wizerunku w FIFA 21

Do dziwnych wniosków doszedł Zlatan Ibrahimovic, szwedzki napastnik drużyny AC Milan. Otóż Szwed stwierdził, że EA Sports bezprawnie wykorzystuje jego wizerunek w grze FIFA 21.

"Kto dał EA Sports pozwolenie na użycie mojego nazwiska i twarzy? FIFPro? Nie kojarzę, żebym był członkiem FIFpro, a jeśli tak jest, to stało się to bez mojej wiedzy w wyniku jakiegoś dziwnego manewru. Na pewno jednak nigdy nie pozwoliłem FIFA i FIFpro na zarabianie na mnie pieniędzy. Ktoś kroi gruby hajs na moim wizerunku przez ostatnie lata bez mojej wiedzy i zgody. Czas to wyjaśnić." - grzmi Ibra na swoich mediach społecznościowych.

Do dyskusji podłączył się m.in. Gareth Bale, obecny zawodnik Tottenhamu Hotspur. 

"Interesujące... Co to jest FIFPro? #TimeToInvestigate." - pyta Bale.

Cała ta sytuacja wydaje się być dość dziwna, bo przecież nie od dziś wiadomo, że piłkarz podpisując kontrakt z klubem udziela zezwolenia na wykorzystanie swojego wizerunku w rozmaitych formach. FIFPro to z kolei organizacja zrzeszająca piłkarzy z całego świata, broniąca ich praw i interesów. Jednocześnie jednak także posiadająca prawa do ich wizerunku, które następnie udzielane są m.in. na potrzeby gier video.

Co ciekawe, FIFPro wybiera co roku jedenastkę najlepszych piłkarzy, a w 2013 roku... Zlatan Ibrahimovic został uznany tam za najlepszego napastnika - za co nawet publicznie odebrał nagrodę.

Kolejnym argumentem przeciwko wypowiedzi Ibry jest fakt, że EA Sports ma podpisaną umowę partnerską z klubem AC Milan, która uprawnia studio do pełnego wykorzystywania wizerunku klubu, czy tym bardziej grających w nim piłkarzy, w grze FIFA 21.

Zdaje się więc, że Szwed albo niezbyt wnikliwie przeczytał swój kontrakt, albo po prostu - jak zawsze - chce być cały czas w centrum uwagi. I być może nawet 10 goli, które zdobył w 6 meczach w bieżącym sezonie Serie A, to dla niego za mało.


Sprawdź także:
FIFA 21

FIFA 21

Premiera: 09 października 2020
PC, PS4, PS5, XBOX ONE, XBOX X/S, SWITCH

FIFA 21 to najnowsza odsłona cenionej serii gier sportowych od firmy Electronic Arts, traktującej o piłce nożnej. Markę nieprzerwanie od ponad dwóch dekad projektuje wewn...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?