Horizon: Zero Dawn jutro trafi do ofert GOG

Sklep GOG poinformował, że 24 listopada do ich oferty trafi Horizon: Zero Dawn - oczywiście bez zabezpieczeń DRM.

@ 23.11.2020, 10:15
Mateusz "Materdea" Trochonowicz
Klikam w komputer i piję kawkę. ☕👨‍💻
pc

Horizon: Zero Dawn jutro trafi do ofert GOG

Firma Sony oraz CD Projekt S.A. doszły niedawno do porozumienia, dzięki czemu jeden z ostatnich tytułów ekskluzywnych na PlayStation 4, Horizon: Zero Dawn, trafi już jutro (tj. 24 listopada) na platformę GOG! To spore wydarzenie, bowiem japońska korporacja zdecydowała się na wydanie swojego "exa" bez zabezpieczeń DRM - taka zasada obowiązuje na rodzimej platformie.

GOG.com, niegdyś znane jako Good Old Games, stawia na przeniesienie PC-towej dystrybucji do "lepszych czasów", gdy pozycje wydawane na rynku pozbawione były, nierzadko obciążających procesory, zabezpieczeń przed piratami. Dzięki umowie Sony i CD Projekt (spółka akcyjna posiada między innymi studio CD Projekt RED) Horizon: Zero Dawn trafi na GOG-a w czystej postaci samego instalatora.

Horizon: Zero Dawn od studia Guerilla Games trafiło na rynek w kwietniu 2017 roku i z miejsca zostało ogłoszone jedną z najlepszych gier wydanych w tamtym okresie. Tytuł ekskluzywny konsoli PlayStation 4 z całą pewnością kusił posiadaczy innych platform. Jednak z pewną zmianą w kierunku wieloplatformowości swoich produkcji na wyłączność, Sony wydało tytuł w zeszłym roku również na komputerach osobistych, co było niemałym szokiem. Obecnie firma ma zamiar podążać tym krokiem, choć nie wszystkie gry będące w portfolio Sony mają być przenoszone na PC-ty.


Sprawdź także:
Horizon: Zero Dawn

Horizon: Zero Dawn

Premiera: 07 sierpnia 2020
PS4, PC

Horizon: Zero Dawn to zupełnie nowa marka od studia Guerilla Games odpowiedzialnego za serię Killzone. Projekt został oficjalnie zapowiedziany podczas targów E3 2015, kie...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?