Amazon UK zamiast konsol PlayStation 5 dostarcza ludziom ryż i karmę dla zwierząt

Korporacja ma problem, z którym musi się teraz uporać.

@ 20.11.2020, 12:17
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Amazon UK zamiast konsol PlayStation 5 dostarcza ludziom ryż i karmę dla zwierząt

Nieciekawe informacje docierają do nas z Wielkiej Brytanii. Okazuje się, że tamtejszy oddział sklepu Amazon oszukuje swoich klientów. Zamiast zamówionych i opłaconych konsol PlayStation 5 otrzymują oni karmę dla zwierząt, ryż albo frytkownice.

W przypadku pojedynczego zgłoszenia dałoby się przypuszczać, że chodzi o jakąś pomyłkę. W sieci są jednak dziesiątki podobnych wpisów, a we wszystkich da się znaleźć wspólny mianownik. Wychodzi bowiem na to, że z konsolami "kombinują" coś firmy odpowiedzialne za dostarczanie przesyłek.

Oszukani ludzie zamieszczają wpisy na łamach portali Reddit oraz Twitter, w których twierdzą, że śledzili dokładnie dostawy i zawsze działo się z nimi coś dziwnego. Kurierzy podjeżdżali do ich domów, stawali na chwilę, a następnie odjeżdżali. Status paczki zmieniał się na "dostarczoną", kiedy w rzeczywistości tak nie było.

W innych sytuacjach, kurierzy dostarczali im przesyłki, w których zamiast PlayStation 5 było coś zupełnie innego, np. frytkownica, urządzenie do masażu stóp, ryż, karma dla zwierząt itd. Także w tych przypadkach działo się coś zaskakującego. Informacja o dostarczeniu przesyłek przychodziła wcześniej, np. około 13:00, a faktyczna paczka docierała do odbiorcy po kilku kolejnych godzinach.

Amazon UK oczywiście obiecuje rozwiązanie sytuacji, prosząc o 48 godzin na przeprowadzenie dochodzenia.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosbalic87   @   15:20, 20.11.2020
Ja dziękuję dostać ryż lub karmę dla psów zamiast konsoli !!

Dlatego najlepiej jest chyba sprawdzać każdą ważniejszą paczkę przy kurierze ...
0 kudosMicMus123456789   @   15:42, 20.11.2020
Dawno nie było takiej próby oszustwa, teraz tylko pytanie czy to wina faktycznie samej sieci czy osób odpowiedzialnych za pakowanie oraz dostarczenie, skoro jest taki problem z dostępnością konsol nie dziwne by było, że ktoś zechciał zagarnąć czyjś egzemplarz dla siebie.
0 kudosMar3cz3k   @   20:18, 20.11.2020
W centrach dystrybucji amazonu konsole od wjazdu na magazyn do jego opuszczenia były pilnowane przez ochronę. Dodatkowo każda jedna paczka przed wysłaniem jest ważona, żeby sprawdzić czy zawartość się zgadza. Błędy się zdarzają ale nie na taką skalę, zresztą z tekstu wynika że to raczej kurierzy coś kombinują. Amazon dopiero buduje swoją sieć kurierską i na razie polega na firmach zewnętrznych typu hermes, dhl czy royal mail (ichnia poczta).
0 kudosguy_fawkes   @   20:55, 21.11.2020
Nie wiem, czy pewną wskazówką co do tego, gdzie problem powstaje, nie jest sposób pakowania - czy tak wielka firma jako wypełniacza używa papieru pakowego, a nie folii bąbelkowej albo zgrzewania samych jej płatów w środku kartonu? Wygląda to tak średnio i rzeczywiście sugeruje oszustwo już poza Amazonem, choć sam nigdy stamtąd jeszcze niczego nie zamówiłem.