Twórcy marki Hitman zapowiadają nową grę, Project 007

Chodzi oczywiście o produkcję w uniwersum słynnego Jamesa Bonda.

@ 19.11.2020, 18:18
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
pc, ps5, xbox x/s

Twórcy marki Hitman zapowiadają nową grę, Project 007

IO Interactive zapowiedziało wczoraj, że zapowie dziś coś nowego. Wówczas mogliśmy jedynie spekulować z czym będziemy mieć do czynienia. Dziś już wiemy, że twórcy marki Hitman przygotowują całkiem nowe przedsięwzięcie.

Produkcja na razie zwie się Project 007 i, jak nie trudno wywnioskować, będzie ona nawiązywać do uniwersum Jamesa Bonda. Tytuł jest nie tylko opracowywany przez IO Interactive, ale także trafi do sprzedaży z inicjatywy firmy - będzie ona jego wydawcą.

"Zdobądź status 00 w nowej grze o Jamesie Bondzie, przygotowywanej i wydawanej przez IO Interactive", czytamy w opisie materiału filmowego.

Gra, co warte podkreślenia, powstaje we współpracy z MGM, EON Productions oraz Delphi. Pierwszy raz w historii uniwersum mamy otrzymać opowieść z cyklu origin, czyli po prostu wyjaśniającą narodziny słynnego agenta.

"Project 007 zaoferuje całkiem nową i oryginalną opowieść o Bondzie, ekskluzywną dla gry", czytamy w informacji prasowej. "To prawda, że czasem wszystko udaje nam się zgrać", powiedział Hakan Abrak, szef studia. "Stworzenie oryginalnej gry o Bondzie to ogromne przedsięwzięcie, naprawdę wierzę w to, że IO Interactive, pracując ściśle z partnerami kreatywnymi z EON oraz MGM, będzie w stanie dostarczyć coś wyjątkowego naszym graczom. Pełna pasji ekipa jest podekscytowana mogąc dać upust kreatywności w ikonicznym uniwersum Jamesa Bonda i stworzyć ambitną grę w historii naszego studia".

Project 007 działa na silniku graficznym Glacier, opracowanym przez IO Interactive. Jest on w stanie wykorzystać zarówno sprzęt obecnej, jak i następnej generacji. Gry spodziewamy się zatem na PC, PS5 oraz Xboksie Series X/S, a być może także na PS4 i Xboksie One.


Sprawdź także:
Project 007

Project 007

Premiera: 2022
PC, PS5, XBOX X/S

Project 007 to produkcja studia IO Interactive, które na swoim koncie ma m.in. cenioną serię Hitman. W grze wcielamy się w postać Agenta Jej Królewskiej Mości, Jamesa Bon...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
0 kudosdabi132   @   18:54, 19.11.2020
Fajnie, że biorą się za coś nowego, a nie ciągle tylko Hitman. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego ciekawa gra.
0 kudosTheCerbis   @   19:55, 19.11.2020
Coś mi się zdaje, że szykuje się gra-marzenie dla fanów Bonda. Po wielu średniakach przyda się tej marce solidna produkcja, a jeśli opracowuje ją IOI, to chyba nie ma powodów do zmartwień.
0 kudosmrPack   @   21:31, 19.11.2020
Może z tego wyjść coś interesującego.
0 kudosIgI123   @   10:52, 20.11.2020
IOI jest najlepszym studiem do gry z Bodnem. Szczerze mówiąc to w dwóch ostatnich Hitmanach czułem się jak Agent 007 niż 47. To bardzo dobre gry, ale charakterystyczny klimat się gdzieś ulotnił, a pojawiły się gadżety i szpiegowska muzyka. Tak czy inaczej, o los tej produkcji się nie boję.