Poznaliśmy wyniki sprzedaży PlayStation 5 w Japonii

Jak zwykle, nowe PlayStation sprzedaje się dużo lepiej niż nowy Xbox.

@ 18.11.2020, 17:58
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5, xbox x/s

Poznaliśmy wyniki sprzedaży PlayStation 5 w Japonii

Premiera PlayStation 5 w Polsce będzie miała miejsce jutro, ale konsola już od tygodnia dostępna jest na wielu zagranicznych rynkach, w tym na Japońskim. Jeśli ciekawi Was jak nowa platforma poradziła sobie w Kraju Kwitnącej Wiśni, mamy pierwsze liczby.

Famitsu donosi, że w ciągu pierwszych czterech dni obecności, PlayStation 5 sprzedało się w nakładzie przekraczającym 118 tysięcy egzemplarzy. Wynik bardzo dobry, a jeszcze lepszy, jeśli weźmiemy pod uwagę zainteresowanie nowym Xboksem. W tym samym czasie Microsoft sprzedał w Japonii tylko 21 tysięcy egzemplarzy "klocka".

Wracając do PlayStation 5, większym powodzeniem cieszy się oczywiście wariant wyposażony w czytnik Blu-ray. Na niego zdecydowało się 88% wszystkich kupujących. Reszta, czyli 12%, to osoby, które postanowiły nabyć wariant stricte sieciowy.

Jeśli chodzi o tytuły startowe, radzą sobie one także całkiem nieźle. Spider-Man: Miles Morales zachęcił do zakupu 18640 graczy, natomiast na Demon’s Souls Remake zdecydowało się 18607 osób. Choć liczby nie powalają, warto wspomnieć, że rynek konsol stacjonarnych w Japonii nie jest jakiś przesadnie duży.

Jak wspomniałem, PlayStation 5 od jutra dostępne będzie w polskich sklepach. Jeśli jeszcze nie zdecydowaliście się na zakup nowej konsoli, koniecznie zapoznajcie się z naszą recenzją.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?