Xbox Series X/S sprzedało się w okresie premierowym słabiej niż PlayStation 4

Nie wiemy niestety jak wiele egzemplarzy PlayStation 5 trafiło w ręce graczy.

@ 16.11.2020, 17:37
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
xbox x/s

Xbox Series X/S sprzedało się w okresie premierowym słabiej niż PlayStation 4

Kilka dni temu Microsoft informował, bez podawania żadnych liczb, że Xbox Series X/S sprzedaje się najlepiej w historii konsoli. Teraz mamy jakiś pogląd na to, o jakich liczbach mniej więcej mowa.

W sieci pojawił się nowy raport skomponowany przez VGC. Choć odnosi się on wyłącznie do rynku Wielkiej Brytanii, daje nam pewien pogląd na to, jak dużym zainteresowaniem cieszy się nowy Xbox.

W publikacji czytamy, że Xbox Series X/S sprzedało się w okresie premierowym w nakładzie około 155 tysięcy jednostek. Dotychczasowy rekord, jeśli chodzi o Microsoft, należał do Xboksa One, który w pierwsze 48 godzin rozszedł się w nakładzie około 150 tysięcy pudełek.

Wynik ogólnie imponujący, ale sporo słabszy od tego, który udało się wykręcić PlayStation 4. Konsola Sony w 2013 roku sprzedała się w okresie premierowym (48 godzin) w liczbie 250 tysięcy jednostek. Słabiej, bo w nakładzie 185 tysięcy egzemplarzy, sprzedało się PSP.

VGC donosi, że Xbox Series X sprzedaje się lepiej niż Series S. Mniej więcej 2/3 wszystkich opchniętych konsol to właśnie wariant droższy i wydajniejszy. Na Xboksa Series S decydują się przede wszystkim całkiem nowi gracze. Dotychczasowi wolą Series X.

Microsoft nie potwierdził oczywiście żadnych wyników sprzedażowych, a zatem do wspomnianych liczb trzeba podejść z pewną dozą sceptycyzmu.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?