Pad DualSense pokazuje nam poziom życia w Resident Evil 3 Remake

Chodzi oczywiście o paski świetlne widoczne na padzie.

@ 16.11.2020, 15:49
Marcin "bigboy177" Trela
Czasem coś piszę, czasem programuję, czasem projektuję, czasem robię PR, a czasem marketing... wszystko to, czego wymaga sytuacja. Uwielbiam gry, nie cierpię briefów reklamowych!
ps5

Pad DualSense pokazuje nam poziom życia w Resident Evil 3 Remake

Kontroler DualSense oferuje specjalny pasek świetlny, przypominający poniekąd świecący trójkąt, dostępny w DualShock 4. Deweloperzy Resident Evil 3 postanowili owe oświetlenie wykorzystać. Zrobili to w bardzo interesujący sposób.

Otóż podświetlenie DualSense zostało użyte do tego, by zilustrować nam poziom sił witalnych głównej bohaterki Resident Evil 3. Paski kontrolera są normalnie zielone, a w miarę utraty punktów życia Jill Valentine zmieniają się w pomarańczowe i czerwone.

Niby drobnostka, ale ułatwia zarządzanie punktami życia oraz decyzje co do tego, czy ewentualnie nadal walczyć z przeciwnikami, czy może zaszyć się gdzieś na moment, aby uzupełnić braki w witalności. Co ciekawe, podobnie zostało wykorzystane podświetlenie w DualShock 4, choć ukryte światło trudniej było dostrzec.

Resident Evil 3 dostępne jest obecnie na PC (wymagania), PS4 oraz Xboksie One, a za sprawą wstecznej kompatybilności także na Xboksie Series X/S oraz PlayS tation 5. Jeśli nie zdecydowaliście się jeszcze na jego zakup, koniecznie rzućcie okiem na naszą recenzję.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):
1 kudosmrPack   @   16:28, 16.11.2020
Patent z wykorzystaniem podświetlenia był w różnych grach (np. w GTA V podczas pościgu policyjnego symulowane były migające koguty, a w Death Stranding zapalał się na czerwono kiedy BB było zestresowane). Niestety mało kto chyba nawet o tym wiedział właśnie przez to, że trzeba było obracać DS4 by zobaczyć co akurat wskazuje Poirytowany W późniejszych wersjach niby był prześwit w touchpadzie, ale chyba dalej zbytnio nikt nie przywiązywał do tego większej uwagi.
0 kudosamiga   @   12:09, 17.11.2020
Raczej bajer aniżeli coś z czego byśmy korzystali
0 kudoswojteklog   @   07:14, 18.11.2020
Najlepsze bylo szukanie znajdziek w Uncharted: Zaginione dziedzictwo, sygnaly dzwiekowe i 'cieple-zimne' barwy na podswietlaczu. GTA V tez super sprawa z policja.