Xbox z pewnością dokona zakupu kolejnych studiów deweloperskich

Bethesda to perła w koronie Xboksa, który zamierza w przyszłości kupić następne studia robiące gry.

@ 16.11.2020, 12:00
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
xbox one, xbox x/s

Xbox z pewnością dokona zakupu kolejnych studiów deweloperskich

Phil Spencer szczegółowo opisał przejęcie Bethesdy, a także omówił przyszłe plany grupy studyjnej Microsoftu. Szykują się kolejne zakupy.

Podczas gdy Microsoft od jakiegoś czasu powoli przejmuje studia gier, jego rekordowe przejęcie właściciela Bethesdy, ZeniMax, za 7,5 miliarda dolarów pokazało jak poważne są ambicje Redmond w zakresie rozwoju. W swoim wystąpieniu na Twitchu, szef XboksaPhil Spencer, poruszył kwestię przejęcia twórców The Elder Scrolls, ale potwierdził również, że w przyszłości doda więcej studiów do swojej listy.

Spencer wyjaśnił najpierw, że chociaż przejęcie Bethesdy jest w toku i nie zostało jeszcze sfinalizowane, najprawdopodobniej nastąpi to na początku 2021 ze względu na procesy regulacyjne:

"Myślę, że połączenie ich teraz i włączenie ich do rodziny Xbox będzie po prostu niesamowitym wydarzeniem za sprawą wspaniałych gier, które będą nadal tworzyć" - powiedział. "Wspaniałe jest to, że te gry staną się częścią subskrypcji Game Pass w dniu ich premiery, co moim zdaniem stwarza więcej okazji do grania. Jeśli chodzi o dalsze inwestowanie w nowe studia i nowe gry oraz nową zawartość, absolutnie musimy to zrobić” - dodaje.

Komentarze Spencera pokazują, że ambicje Microsoftu w zakresie gier są znaczące. Firma chce nie tylko sprzedawać gry, ale przede wszystkim łączyć graczy w ramach inicjatywy Xbox Game Pass. Ekskluzywność tytułów, w tym także tych od Bethesdy, jest w tym przypadku kwestią drugorzędną.


Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):


Powyższy wpis nie posiada jeszcze komentarzy. Napraw to i dodaj pierwszy, na pewno masz jakąś opinię na poruszany temat, prawda?