Gracze zachwalają system romansowania w Baldur's Gate III

System romansowania w Baldur's Gate III jest ponoć bardzo rozbudowany i graczom się spodobał.

@ 13.11.2020, 10:31
Patryk "juve" Jankowski
Jestem szczęśliwym, wieloletnim i oddanym użytkownikiem konsol PlayStation. Lubię dopracowane, rozbudowane i ambitne gry wideo z najwyższej półki. Osobiście znam Solid Snake'a, z Larą Croft umawiałem się na randki i mieszkam w Residencji. Rzekłem.
pc

Gracze zachwalają system romansowania w Baldur's Gate III

Według Larian Studios bardzo wielu graczy w Baldur’s Gate 3 miało do tej pory romans z Mintharą - jedną z postaci niezależnych. System romansowania w nowym RPG jest podobno bardzo często wykorzystywany.

Baldur’s Gate 3 jest nadal w fazie wczesnego dostępu i nie ma daty premiery ostatecznej wersji gry, ale wielu fanów gry rozpoczęło już swoją karierę w najnowszym świecie fantasy Larian. Jak pewnie wiecie, nowe Baldur’s Gate zawiera rozbudowany system romansów.

Zapewnienie graczom różnych opcji prowadzenia akcji w grach RPG nie jest niczym nowym, ale Swen Vincke, założyciel Larian, ujawnił w wywiadzie dla IGN, że scenarzyści nie chcieli umieszczać takich rozwiązań w grze. Inni deweloperzy musieli interweniować, ponieważ to niezwykle istotna część Baldur's Gate:

"Pisarze mają tendencję do bycia dobrymi i nie stawiania na złe opcje. Musieliśmy zmusić ich, aby przeszli przez wszystko i wprowadzili bardziej kontrastujące opcje, aby mogli umieścić tam złych. Aby móc tam być, musisz mieć zdolność czynienia dobra i zła".

Vincke wyjaśnił również, że obecnie w BG3 są tylko źli i neutralni towarzysze, którzy mogą w jakiś sposób popychać graczy złymi ścieżkami, ale obiecał, że gra zostanie zrównoważona poprzez dodanie w przyszłości kilku „dobrych” postaci.

Jeżeli byście chcieli sprawdzić częściowo ten tytuł, to pamiętajcie, iż jest on dostępny we wczesnym dostępie. Nasze wrażenia z prezentacji możecie sprawdzić tutaj.


Sprawdź także:
Baldur's Gate III

Baldur's Gate III

Premiera: 06 października 2020
PC

Baldur's Gate III to kontynuacja kultowej serii klasycznych gier cRPG, która wraca po 18 latach. Za przygotowanie gry odpowiada Larian Studios, ojcowie cyklu Divinity: Or...

Dodaj Odpowiedź
Komentarze (15 najnowszych):